A Sólyom Hungarian Airways nem kér a magyar államból
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren tartott sajtóértekezleten jelentette be a Sólyom Hungarian Airways három tulajdonosa, hogy első (használt) Boeing 737-es repülőgépük 2013. augusztus 18-ig érkezik Budapestre. A gépet Álmos vezér után nevezték el, lajstrom jele pedig HA-SHA lesz. A Vágó József vezérigazgató, Hurtyák Róbert és Lucsik János jelenlétében tartott értekezleten bejelentették, hogy heteken belül Zrt-vé alakul a Sólyom Hungarian Airways Kft és még idén hat nagy európai fővárosba repül Budapestről a Sólyom. Jegyeket augusztustól lehet majd foglalni a Sólyom leendő honlapján keresztül és Vágó optimistán nyilatkozott azzal kapcsolatosan, hogy sikerül majd utasokkal feltölteni a Budapest-centrikus prémium légitársaság járatait.
Éppen ezért a Boeing 737-esen kívül kisebb regionális gépekkel bővítik először a flottát, aztán majd 2014-ben érkezhetnek az Airbus 330 és 340-es gépek. Lehet, hogy Malévhoz hasonlóan a kanadai Bombardier által gyártott Canadair jeteket, vagy akár Dash turboprop gépeket szereznek be. De az is lehet, hogy akkurátus volt egy korábbi hír, miszerint a BAe által egykori gyártott Avro gépekkel repülnének, a már beharangozott A320-asokon kívül. Amennyiben Boeinggal kezdik pályafutásukat, mégis szolgálatba állíthatják azokat a Malév pilotákat, akik még nem igazoltak át más légitársasághoz. Egy szempontból viszont mindenképpen különös a mostani terv: jelentősen emeli a légitársaság karbantartási költségeit ha több gép típussal repülnek. Ezért van az, hogy a legtöbb fapados társaság egy típusnál (pl. csak Boeingnál, vagy csak Airbusnál) marad.
Vágó egyértelműen kijelentette, hogy a Sólyom nem kér a magyar államból, az nem szerezhet részvényeket az új nemzeti légitársaságban. A vezérigazgató elárulta, hogy 12 millió euróra emelik a cég tőkéjét mielőtt az Zrt-vé válik és azt is elmondta, hogy a jelenlegi finanszírozását részben egy ománi idegenforgalmi vállalkozás, másrészt pedig egy dubaji cég látja el. A három tulajdonos viszont magyar állampolgár. Az utasszállításon kívül postaszolgáltatást is vállal a Sólyom.
Ha a cég tervei szerint folynak az induláshoz szükséges előkészületek, még idén komoly munkáltatóvá válhat a Sólyom. Legalább 700 munkahely jöhet létre decemberig, elsősorban Budapesten. Augusztus 1-től kerülnek fel a Sólyom honlapjára a pályázati felhívások, mind potenciális alkalmazottaknak, mind pedig magyar beszállítók részére. „Nálunk nem lesz sallang, nagybácsi vagy unokaöcs. Mi csak azokat vesszük fel, akik dolgoznak nekünk, magas bért adunk, de az egykori Malév költségeinél így is 64 százalékkal alacsonyabban fogunk működni”–mondta Vágó.
A cég azt is elmagyarázta, hogy miért pont a Sólyom elnevezést választották, mely név általános meglepetést okozott a marketing világában. „A madár a magyar történelem egyik leginkább ismert és megbecsült szimbóluma, végigkísérte a magyarság történelmét, számos kegytárgyon és ábrázoláson töltött be, tölt be mitológiai szerepet. A Sólyom kapocs az ÉG és FÖLD között. Megtestesíti az ERŐ-t, a BÁTORSÁG-ot, a GYORSASÁG-ot, és KITARTÁS-t, a TISZTELET-et és a VÉDELMET is”–válaszolja a kritikát az új nemzeti légitársaság.
Vágó megjegyezte, hogy miközben külföldi körökben komolyan vették az amúgy tényleg egyre komolyabbnak tűnő kezdeményezést, Magyarországon általános és elterjedt szkepticizmussal fogadták az új magyar légitársaságról szóló híreket. Ez egyaránt elmondható a Sólyom Airways kormányzati, illetve a társadalmi fogadtatásáról is. „Ez egy új honfoglalás, emeli Magyarország presztízsét, befektetőket csábít ide”–jelentette ki Vágó a Ferihegyen.
5:40 du.
A puding és az ő próbája.
10:53 du.
Majd meglátjuk hol repkednek öt év múlva.
4:38 de.
A széles közönséget tájékoztatva jelzem összehasonlításként, hogy pl. a Ryanairnél mint spólós társaságnál 1.300 Euró körül kapnak kézhez az utaskísérők és többezret (3-4.000,-t) a pilóták. Kíváncsi vagyok, hogy fizetnek -e ennyit majd a sólyomnál is. Elégé telített a piac, szerintem legfeljebb Brüsszelbe van értelme prémiumjáratot indítani teltházközelre tervezve. A vegyes géppark pedig szinte öngyilkosság a verseny következtében. Lenne értelme fejleszteni, új járatokat indítani, de jelenlegi gazdasági környezetben nem prémium-kategóriában, és új irányokban.
5:30 de.
Ügyes.
Magyar logóval, ománi-dubaji cég. Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egy néhánymilliós (HUF) tulajdonosi társaság „tulajdonolja” a 12 millió Eurót…
Az arab üzletemberek zseniálisan alapítottak – szintén okos magyar üzletemberek segítségével – egy EU-s légítársaságot, élve M.ország EU tagságával, s a budapesti földrajzi előnyökkel.
Ezek után elmondható, csak volt értelme a keleti nyitásnak.
Másrészt: Hajrá Magyarok! Hajrá Omán – Dubaj, hajrá Sólyom!
6:21 de.
Szia Chris!
Örömmel olvasom a cikkeidet az utóbbi időben. (ezek szerint itthon vagy):D Ma ez az első cikk, ami minden infót magába foglal. Örülök neked!!! Marsi Timi
7:32 de.
Szia Timi,
örülök, hogy olvastad és köszönöm hozzászólásodat! Magyarországon voltam (most már ismét Kanadában) de ha legközelebb jövök, talán tudunk találkozni! üdv,
Chris
8:30 de.
Asztán Izraelbe fog e repülni ez a gittegylet ?
( Csakmert úgyhallom , hogy Dubaiba , ebbe a törpeméretű pökhendi önjelölt helyi ” nagyhatalomba ” olyan ember nem teheti be a lábát , akinek az útlevelében izraeli bélyegző van.)
9:59 de.
Ki tudja! De nincs kizárva. Ugy mellékesen jegyezném meg csak, hogy Omán és dubay valamint más sejkségek is keresik valahogy a kapcsolatokat Izraellel. A moszád mostani főnöke nemrég járt Kuweitben és Katarban. Sehol sem erősítették még meg de nem is cáfolták. Sőt Szuidia is keresgéli a kapcsolatot és nem ok néálkül. A térség olajtermelő országai nem nagyon szertnének egy egyre pofátlanabb és katonai szempontból is egyre jobban megerősödő Iránt. Hogy ezt miért irom ide? Kettőt lehet találni: először is a sólyomnak nem csak dubai befektetői vannak hanem ez a „turisztikai” csoport jelentős iráni tőkével is rendelkezik, noha nagyok az ellentétek már politikailag de a pénz valamelyest összetartó erő. Másrészről tessenek csak kicsit megnézni azt a logót a hátsó szárnyon. Nem lennék megleppődve ha ez a gép valamikor nem úgy volt bejegyezve, hogy Air Irán. Nagyon hajadzik rá és manapság egy átfestésen is igyekeznek spórolni.
2:30 du.
Undorító.
Hogy nekünk MINDIG a rossz oldalra kell állni !!
Most pl. tágabb hazám , az EU esküdt ellenségének , Iránnak a betyárkörtés hátsóját nyalju…na azt azért nem, de NYALJÁK , akik szellemi leszármazottai azoknak akik annó a hitleri birodalmat tekintették Magyarhon egyedüli üdvözítő szövetségesnek.
6:54 de.
Ebbe a ” Sólyom Légitársaság ” kezdeményezésbe az elolvasottak után csak féktelen ( inkább minden logikát nélkülöző ) optimizmussal lehet hinni. A szedett vedett minden oldalról ” beszerzett ” különböző tipusú repülőgépek technikai karbantartásának problémái lehetnek a nagy buktatók, plusz a közönség biztonsági aggodalmai.
6:15 de.
Geyzának és Alexnek mondom.A kétejetek és burkolt mocskolodásotok helyett büszkének kellene lennetek,arra,hogy vannak bátor emberek,akik fel akarják támasztani a magyar légitársaságot.Ne sopánkodjatok,ne irigykedjetek,hanem drukoljatok,hogy sikerüljön ez a válalkozás,mely Magyarország hirnevét fogja szállitani a nagyvilágba.Én,mint magyar, már is büszke vagyok e bátor,válkozó kedvü MAGYARROKRA és a nögöttük álló befektetőkre.
9:49 de.
István Berecz
2013 július 27
6:15 de.
Hm..izé…
Kétely…
Drukkoljatok..
vállalkozás..
Magyarokra…
🙁
Márijaidesanyám…
11:38 de.
A helyükben én sem kérnék!ez függőséget jelentenne számukra és bizonytalanságot!
6:23 de.
Remélhetöleg idövel sikeres lesz ez a vàllalkozàs!
Minden hazai vàllalkozàs, hazai adozo,és munkahely teremtö! Ezért
lenne fontos,hogy minél elöbb nyereséges legyen!
11:40 de.
Letartóztatták a Sólyom egyik üzlettársát! Gondolom ez is magyar gyalázás, mert én nem lelkesülök egy titkolózó, hazudozó, ismeretlen adatokkal alakuló front vállalkozás iránt, ami ki tudja mit takar, de emberek ezreinek életéért lenne felelős.
http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/gyanus_ugyek_letartoztattak_a_solyom_uzlettarsat.562958.html