Ítéletidő
Hurrá! Győzött az igazság! Végre megszületett az irányt mutató, a minden gazdasági cselekményre irányt adó ítélet Sukoró ügyben.
Négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélték Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. volt vezérigazgatóját a Sukoró-ügyként ismertté vált perben első fokon a Szolnoki Törvényszéken. Császy Zsolt, az MNV volt értékesítési igazgatója 3 év 6 hónap letöltendő börtönt kapott. A szolnoki bíróság „megcselekedte, amit megkövetelt a haza”.
A múltról csak annyit, hogy a Ronald Lauder nevével jelzett befektetői csoport hozott volna több milliárd dolláros beruházást, ám ebből Orbánék nem kértek.
Így a beruházáshoz kapcsolódó telekcsere ügyében a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozást indított. A Fővárosi Ítélőtábla 2011. június 13-án jogerősen semmisnek mondta ki a szerződést, azzal, hogy vissza kell állítani az eredeti állapotot. A vádirat szerint a beruházással összefüggő telekcsere-szerződés teljesülése esetén 1,294 milliárd forint kár érte volna az államot.
A cselekmény tehát kísérleti szakban maradt. Ezt az ítéletben így fogalmazta a bíróság: „különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérletében bűnösek” az elkövetők.
És ennek örülök nagyon. Mert ha a kísérletért – és kár sem keletkezett – négy évet lehet kapni, akkor nyilván most megkezdődik a következetes vizsgálat az ócsai lakópark milliárdos beruházásának ügyében, a MET gázvásárlásásairól, ahol minimum 40 milliárdos kár éri évente az államot, a kerítésépítésről, amelyről az UNIO is kimondta, hogy értelmetlen beruházás volt. De a miniszterelnök veje sem kerülheti el a számonkérést. Az a cég már az UNIOS vizsgálaton meg is bukott. És ha a kisérletért négy évet adtak, akkor mennyit fognak adni a befejezett bűncselekményekért?
És hogy még pikánsabb legyen ez az ítélet. Meghozatalának napján az egész beruházás állítólagos „atyja” Ronald Lauder együtt reggelizett New Yorkban a magyar miniszterelnökkel!!! Gyönyörű.
És kissé perverz is. (az öltözködést már nem is említjük…) A jól öltözött Lauder, a másik fideszes.
Juszt László/Facebook
11:10 de.
Kár érte volna. De nem érte. De semmi gond, már a kísérletet is büntetik. Felsőbb parancsra, természetesen – naná, majd a Btk. értelmezésében!
Hamarosan már a gondolatot is büntetni fogják. A gondolatrendőrség már szervezés alatt.
2:42 du.
——?????—–
10:40 de.
És hány évet fognak adni Orbán Viktornak a QUAESTOR ügyben elkövetett bennfentes kereskedelem bűncselekményének a többrendbeli elkövetéséért, illetve ennek kísérletéért ?!
1:01 du.
Na ja, Gyurcsánynak is járna néhány év, hiszen mindent ellopott. Orbánnak már semmi sem maradt!
1:31 du.
NEM azért ítélték el a Tátrait mert LOPOTT henem mert -állítólag- állami vagyon hanyag, felelőtlen kezelésére tett KÍSÉRLETET .
Tehát a tett nem következett be , de akarta !
Figyejjünk mán oda mik vannak a HIVATALOS magyar sajtóban.
(Akár Totontóbol is.)
7:08 de.
Figyelő: megkérhetem, hogy sorolja a bizonyítékait?
2:39 du.
Miért soroljam? Mindenki tud róla, hogyan szerezte millióit, hogyan privatizálta a híres magyar gyárakat, pl. Tngsramot is.
4:34 du.
„Látta azt, aki hallotta mikor mesélték….”!
4:07 de.
Figyelő: nem mondja, tényleg mindenki tudja? Én pl. nem tudtam. amúgy köze? De azért, hogy a Tungsram az ő tulajdonában lenne, az még magától is túlzás, de semmi baj, vetítse ki, miként is történt? Némi cégbírósági bejegyzéssel dúsítva, természetesen.
Bencsics, Bencsics, ekkorát már régen hazudott 🙁
http://bolthely.hu/tarhely/tungsram/A_TUNGSRAM_gyar_tortenete_1896-1996.pdf
Affrancba, hogy ez a Gyurcsány milyen ügyes volt, nem elég, hogy bevonta a buliba az MHB-t, meg a Girocentrále-t, de még rá is tudta beszélni őket, hogy a feltőkésítés után eladják a GE-nek az egész hóbelevancot!
Igaz, a Tungsram Vákuumtechnikai Gépgyára Mosonmagyaróvárott üzemel, de arrafelé csak a MOTIM van a Gyurcsány vezette konzorcium – és nem személyes tulajdona – kezében.
Upppssssz.
Ráadásul a nagy privatizáció idején biza, nem csak ő volt jó időben jó helyen. Mintha Orbán apja is a tájban tette rá kezét – pártitkárként – a gánti kőbányákra.
10:54 de.
Ille,nem nyitom ki a betett linkjlét, mert virusban gazdag. Egy szóval sem mon írtam, hogy a Tungsramot Gyurcsany szerezte meg, csak azt is eladták a General Electricnek, ami rövid időnbeül bezárt.
A gyár hajdani igazgatóját jól ismertem Montrealban. Itt is halt meg.
1:22 du.
Figyelő: legalább annyira gazdag vírusban, mint maga.
„Miért soroljam? Mindenki tud róla, hogyan szerezte millióit, hogyan privatizálta a híres magyar gyárakat, pl. Tngsramot is.”
Maga szerint a privatizálást – ami magántulajdon szerzését jelenti – hogy’ kell értelmezni? A Tungsram nem zárt be, ma is jól prosperál, egyedül a hagyományos szénszálas izzók gyártását szüntették meg.
Még csak személyeskednem se kell, elég nyilvánvaló az állapota.
De azért segítek:
„13
A GE-Tungsram házasság
A nyolcvanas években a fényforrás-
iparban megfigyelhetô tôkekoncentrá-
lódás következtében sorra zárták be
kapuikat a kis és közepes cégek, feladva
a reménytelennek látszó versenyt. Félô
volt, hogy a Tungsram is erre a sorsra
jut. A megkapaszkodáshoz, a fejlesz-
téshez szükséges tôkét elôször 1989-ben
a Magyar Hitel Bankkal, majd röviddel
azután az osztrák Girozentrale bank-
konzorciummal kötött házasságtól re-
mélték. A közel 50 %-os tulajdoni ré-
szesedést a bank azonban hamar to-
vábbadta a General Electricnek, amely
ezzel a lépéssel nemcsak a két világ-
háború közötti igen gyümölcsözô kap-
csolatait újította fel a Tungsrammal,
hanem ettôl a lépéstôl remélte joggal,
hogy a Tungsram jelentôs nyugat-euró-
pai piaci részesedésével együtt hamaro-
san meghatározó piaci tényezôvé válhat
Európában is. 1989. november 15-én
Cleveland-ben és Budapesten egyszerre
jelentették be, hogy a GE a II. világ-
háború utáni legnagyobb befektetését
realizálta Magyarorszgon a Tungsram
Rt. részvény-pakettjének 50 %-át plusz
egy részvényt megvásárolva.”
Aschner Lipótról már rég nincs szó – ráadásul 1952-ben Budapesten meghalt, így az is kétséges, hogy egy pisis lány, mint maga, ismerhette. Az, hogy Montreálból ismerte volna, szép, vaskos hazugság.
De haladjunk: se Bródy Imre, se Selényi Pál, se Túry Pál, se Millner Tivadar, se Bay Zoltán – akik szerepet játszottak a Tungsram életében – nem voltak igazgatók. Talán mégis jobb lett volna, ha elolvassa a Tungsram élettörténetét. Mellesleg teljesen érdektelen, hogy ismerte-e bármelyiküket is. Ráadásul Gyurcsány sincs a képben.
Upppsssz.
1:35 du.
Ille, a gyár a villanykörtékkel lett híres Európában. Hogy ma nem gyártyák, az sajnálatos.
A 40-es években, annak ellenére, hogy a volt zsidó igazgató mesélte, a németek is onnan vették őket.
Arról nem tehetek, hogy 5-6 ezer kilométer távolságból, nincs percre való informáciom a gyár mai állásáról..
Az én állapotomért ne aggodjon, jobb mint valaha!
2:11 du.
Figyelő: kétlem. Azt írta, bezárták. Ez nem igaz. Azt is írta, hogy Gyucsány privatizálta. Ez sem igaz.
A volt zsidó igazgató VEZÉRIGAZGATÓ volt, ráadásul magának sehol nem mesélhette, Montreálban különösen nem, mivel:
„1944. március 19-én a Gestapo Mauthausenbe hurcolta. A Tungsram Rt. tulajdonosai 100 ezer frankos váltságdíjjal kiszabadították. 1945-ben Genfbe került, ahol továbbra is foglalkozott a gyár ügyeivel. Szovjet garanciával 1947 júniusában tért haza. Ezt követően 1952-ig a vállalat ügyvezető igazgatója volt. Egyre súlyosbodó betegsége ellenére szinte minden nap Újpesten tartózkodott, egészen haláláig.”
Tehát egy kommenten belül két cáfolat, ráadásul a „társadalmi” környezete. Ugyan, kérem, maguk és egy zsidó gyáros? ’44-ben? Avagy ’47 után mesélt magának, már csak ügyvezető igazgatóként? Hol is? Montreált említett. Jobb lenne, ha felhagyna a minden összefüggés nélküli hazudozásával. Nem voltak akkoriban olyan „körök”, amiben egyszerre, egy időben megfordultak volna.
Hogy is állunk akkor az állapotával?
10:37 du.
Valószinű félreérthető volt amit írtam. Nem a Tungsramnak volt az igazgatója, hanem M.O.on: a Remix gyárnak és Montrealban az Electrovertnek.
Ő mesélt a Tungsramról és Aschner Lipótról, mivel üzleti kapcsolatban volt velük.
10:38 du.
Gondolja Ille, hogy megálmodtam amit írtam? Hazudni más szokott, nem én.
1:33 de.
Figyelő: ez már csak a szokásos utólagos magyarázkodása. Miért nem vallja be, hogy benézte, ahogy sok mást is?
1:35 de.
Figyelő: látja, ez meglehet – mármint, hogy megálmodta. Lefekvés előtt már nem kellene nehezet ennie, mert akkor ilyen hülyeségek sülnek ki belőle.
5:22 de.
egy illusztráció a remélhetőleg nem is olyan távoli jövőhöz: