Luxemburg grófja az Operett Színházban
A Luxemburg grófja az operett irodalom egyik legmulatságosabb története, amelyben a gazdag, szenilis vénember, Sir Basil szerelmével üldözi az ünnepelt énekesnőt, Didier Angèle-t, akit persze sokkal jobban érdekelnek az éhenkórász, fiatal művészek. Közülük is leginkább René, aki váratlanul értesül róla, hogy Luxemburg grófja lett, s ezt a címet egy névházasság formájában azonnal el is adja Sir Basilnak… A meglepetésekkel, cselszövésekkel és szerelmi párviadalokkal teli, szellemes és fordulatos történet Lehár Ferenc olyan örökzöld melódiáinak szárnyán jut el a kötelezően boldog végkifejletig, mint például a Polkatáncos, vagy a Szívem szeret. A Budapesti Operettszínház és a Kaposvári Csiky Gergely Színház koprodukciójában, Somogyi Szilárd rendezésében készülő előadás koreográfusa Barta Viktória, díszlettervezője Túri Erzsébet, jelmeztervezője Cselényi Nóra.
Dolhai Attila – René
György-Rózsa Sándor – René
Fischl Mónika — Angele
Lukács Anita — Angele
Frankó Tünde — Fleury
Vermes Tímea — Fleury
Kerényi Miklós Máté — Brissard
Laki Péter — Brissard
Szendy Szilvi — Juliette
Simon Panna — Juliette
Kálloy Molnár Péter — Sir Basil
Földes Tamás — Sir Basil
Kálid Artúr — Lord Lanchaster
Langer Soma — Lord Lanchaster
Oláh Tibor — Lord Winchester
Vanya Róbert — Lord Winchester
Magócs Ottó — Lord Worchester
Pálfalvy Attila — Lord Worchester
Siménfalvy Ágota — Bírónő
Papadimitriu Athina — Bírónő
Melis Gábor — Londiner, Lakáj
Péter Richárd — Londiner, Lakáj
Szegedi Andor — Anyakönyvvezető
A. M. Willner és Rob Bodanczky
Libretto
Lehár Ferenc
Zeneszerző
Rendező: Somogyi Szilárd
Fotók: Gergely Bea
8:34 de.
Szerencsétlen egybeesés a fenti cikk, meg a színházban kitört botrány ügye. Az Oscardíj-osztó Harvey Weinstein szexuális bűncselekményei begyűrűztek hozzánk is, előbb a Vígszinház volt igazgatója bukott meg, aztán Kalmár Péter borította a bilit az Operett igazgatójára, Kerényire. Először csak zsidó belvillongásnak tűnt a dolog, de mára tömegesen jelentkeznek az áldozatok.
A magyarság amúgy is mélyen megveti a zabolátlanul liberális művészvilágot, hát reménykedjünk, hogy egy tisztulási folyamat megkezdődik.
……..
https://444.hu/2017/11/07/az-operettszinhaz-azonnali-hatallyal-kirugta-kerenyi-miklos-gabort
5:11 du.
Én nem hiszek ezekben a botrányokban !
Szerintem nagy részük kitalált,felfújt dolgok,esetek.Valamikor e ” sértettek” nem kerültek színpadra,szerepre,stb.és bepróbálkoztak az ” illetékes elvtársnál” és most évek múlva visszájára fordítják az eseményeket és a volt főnökük nyakába borítják a bili tartalmát. Nem ?
Nem jól látom üdvözletével?
A cikkben megfogalmazottak -mint máskor is-tükrözik a szerzője felkészültségét,szaktudását.Élvezet volt mindig elolvasni,bár nem mindig reagált az ember rá , mert” elragadták az „illepityu-féle stílusban” írók magasságos hevülete ,mely a mélységekbe taszította a hozzászólásokat.
A tiszta gondolatok üdvözletével.
3:14 de.
A „szerző felkészültségét és szaktudását” nekem is könnyebb lenne elismerni, ha egy cikk tárgyát képezhetné, miként fenyegették meg a társulat tagjait az Operett testületi ülésén, és kiderülne, hogy a tánckarba való felvételen milyen kritériumoknak kell megfelelni és ki dönt a kérdésben. Tudtommal a hölgyek között egy!! balettképzésen átesett leányzó van csak, neki is parancsba adták, hogy vegye vissza a tánctudását, mert nagy a kontraszt a többi szereplővel szemben.
…..
Azon, hogy sok év elmúlt, ne csodálkozz, nincs az itt szereplőknek máshol munkahely, ezért mindenki elvisel mindent.
12:48 du.
Ha már sikerült Lehár Ferenc örökbecsűjéhez hozzáfűzni gondolatokat, hozzáfűzném a magamét is:
Kirobbant a botrány az ELTE-n is, ott szexuálisan abúzált a dékán, a panasztevő dolgozót először hibáztatták, mert miért is nem rúgta torkon az illetőt, majd falaztak a profnak.
Ma már az etikai eljárás nyomán elbocsájtották a 62 éves Mikonya György dékánt, mert bebizonyosodott, hogy „visszaélt valós hatalmi helyzetével, megsértette a panaszos emberi méltóságát és az egyenlő bánásmód követelményét. A folyamatos és megengedhetetlen testi közeledés, a szexuális tartalmú verbális és fizikai megnyilvánulások (anélkül is, hogy azok kifejezetten erőszakosak lettek volna) a panaszosban félelmet és szégyenérzetet kelthettek.”
Így megy ez manapság Hungáriában.
3:56 du.
Mindig akkor kell adagolni a mákonyt a plebsznek, amikor valami sunyi átverés fog következni!