Licskó Szabolcs a montreáli magyar katolikusok új plébánosa

2012 szeptember 22 4:57 du.17 hozzászólás

A 32 éves Licskó Szabolcs lett a montreáli Magyarok Nagyasszonya Egyházközség új plébánosa. Licskó atya szeptember elején érkezett Québec legnagyobb metropoliszába és az öt hónapon át plébános nélkül maradt magyar templom lelkipásztori szolgálatát vette át. Budapesten született 1979 december 15-én és 2005 június 18-án szentelték pappá. Kanadába való költözése előtt három budapesti plébánián szolgált: káplánként a soroksári Nagyboldogasszony főplébánián, 2007 és 2011 között pedig a Magyar Szentek plébánián. 2011-től a Budafok-Felsővárosi Jézus Szíve plébánia kormányzója.

Nem először jár Licskó Szabolcs Kanadában. A montreáli egyházközség plébánosa még papnövendékként utazott Winnipegbe, ahol kapcsolatba került az ottani magyar-eredetű, azonban angol lelkipásztor által vezett plébániával. Licskó atya összesen hat hetet töltött Paul Hanck atyával Winnipeg városában, ahol angolul tanult. „Pál atya és a hívek nagyon változatos programokat szerveztek nekünk. Külön öröm volt, hogy sok család otthonába ellátogathattunk. Odaérkezésünk után sem sokkal rájöttünk, hogy ez a hat hét nem pusztán egy nyelvgyakorlás és tanulás lesz, de természetesen, hanem ennél még sokkal több. Megismerni egy másik világot, azt hogy ott hogyan élnek a magyarok, miként élik a hitüket, s hogy milyen áldozatos szeretettel vannak irántunk”–írta Licskó atya winnipegi élményeiről.

A Kanadai Magyar Hírlap minden jót kíván Licskó Szabolcsnak a montreáli életbe való beilleszkedéshez és erőt ahhoz, hogy lelkipásztori tevékenysége fókuszában mindig a szociális igazságosság, a szolidaritás és az inklúzió álljon. Peter Mayer „Holy Now” című dalával köszöntjük az új kanadai magyar plébánost.

17 hozzászólás

 • Isten áldása kisérje feladatainak ellátása során!

 • Ámen! Jó tudni, hogy mégis találtak új papot. De az itt megjelent cikkek alapján azt gondolom, óriási feladat lesz gatyába rázni ezt a megosztott közösséget. A sajnálatos előzmények után Szabolcs atya szólhatna néhány szót a KMH olvasóihoz. Én is Montrealban élek – igaz, csak ideiglenesen – de ha nem észlelek érdemi változást és nyitottságot, a Magyarok Nagyasszonya Egyházközség közelébe se megyek.

 • A montreali chartásokkal már találkozott az új pap?

 • jol latod a dolgokat Szocdem. Ne varj erdemi valtozast, mert nem lesz. Talan 10 ev mulva amikor az 56- os korosztaly ……. nem folytatom ugy is erted.

 • Szerző: Fedor | szeptember 23, 2012, 9:53 de.

  Mi köze van a magyar katolikusok új plébánosának a chartásokhoz?

 • Licskó Szabolcsnak gartulálok és kívánom,hogy tevékenységével ,mind a kinti mind az itthoni magyaroknak
  segítséget nyújtson,szeretetettel és türelemmel békét hirdessen az embereknek.

 • Csatlakozom Boda Marcsi hozzászólásához. Sok türelemre és megértésre lesz szüksége az új plébánosnak.
  Áldás és béke kísérje az útján.

 • Gratulálok minden kedves kanadai magyar testvérünknek.Licskó Szabolcs atya kánonjogon volt évfolyamtársam a Pázmány Péter Katolikus egyetemen.Szerény de nagy tudással rendelkező kánonjogász. Jézust és az embereket szolgáló jó papnak ismerhettem meg és családommal Budapesten többször is meglátogattuk. Isten áldja meg az új plébánost és a kanadai magyarokat.

 • szocdem, azt nagyon jól fogod tenni…

 • Dakota, jó kérdés, mert bizony semmi köze a chartásokhoz, főleg a magyarellenes propaganda KMH-hoz és ha mégis megpróbálnának a Szabolcs atyát is beszennyezni, azt már nem fogják megúszni…

 • latom idegyult az osszes kepmutato szentfazek!

 • Szerző: Csipke Rozsa | szeptember 26, 2012, 10:34 de.

  Gedeon, mostanában sokszor vagy agresszív, többnyire indokolatlanul. Kezdek aggódni miattad.

 • az erdekes lenne dakota, ha onnan a zart osztalyrol, agytalazas kozben kezdenel aggodni miattam azzal a roman forditott haromszog fejeddel…:)

 • Szerző: Csipke Rozsa | szeptember 26, 2012, 3:06 du.

  Gedeon, miután kitörölték a bejegyzésem felét, kénytelen leszel kitalálni, hogy mit akartam mondani 🙂

 • dakota

  dehat minek zagyvalsz ossze annyit,… szerencsetlen moderatornak meg azzal is foglalkoznia kelljen, hogy szurje a baromsagaidat…:)

 • Dakota, kár, hogy a kis ” haverokra ” a moderálás nem vonatkozik, csak a magyar hazafiakra a cenzorozással együtt, pedig jókedvemben olyan szépet írtam nekik a minap, hogy nem csak a vérnyomásuk szökött volna fel a magasba, de még a szőrük is felállt volna tüle he…he…..

 • Pozsonyi Ágnes

  Isten óvja a mi drága Szabolcs atyánkat , nem tudom mi folyik ott, de innen , Budafokról nekem úgy tűnik a fenti hozzászólások alapján, hogy lehet, hogy szerencsésebb lett volna, ha egy bennszülött törzshöz kerül misszionáriusnak … Nekünk nagyon hiányzik !!! Szeressétek, vigyázzatok rá segítsétek ahogy tudjátok … ” mert ha szeretet nincs bennem … ” Köszönöm szépen ! Pozsonyi Ági