Menekültek legyünk, vagy magyar rabok ?

2015 szeptember 7 1:51 du.17 hozzászólás

Menekültek legyünk vagy magyar rabok ? Ez a kérdés ,válasszatok !

Kibújt a szög a zsákból. Most ,hogy az Orbán kormány Merkel és Vona közé szorult, de végül a Jobbiktól klónozott menekültellenes politikája megbukott, sem Európát, sem pedig új szimpatizánsokat nem nyert. Maradt viszont 71 ártatlan halott áldozat. Persze, egy hatalomra éhes diktátornál a cél szentesíti az eszközt. Újabb rasszista kártyához nyúlt, mondván a menekülteket a szélsőségek cigányféléknek nevezik. Ha Vonáék cigány kártyáját klónozza, talán az majd hoz jövőbeni voksokat.

Így a régi-új szöget tette zsákjába. A nagykövetek tanácskozásán Orbán ezt büfögte magából: „Nekünk is az adottságunk – függetlenül, ki mit gondol róla, szereti-e a túrós csuszát, vagy nem –, hogy együtt élünk néhány száz ezer romával, amit valahol valaki eldöntött, ezt mi megörököltük, ezzel kell együtt élnünk, de mi nem várjuk el senkitől, hogy ők is éljenek együtt nagy számú roma kisebbséggel, mi nem szólhatunk ebbe bele.”… “Magyarország nem kéri,hogy osszuk szét Európában a hazai cigányságot.”

Igen, szerinte mi, romák, olyanok vagyunk, mint a túrós csusza: vagy szeretnek minket, vagy nem. Ennyi a magyar miniszterelnök tisztelete a cigányság felé. Ha egy vezető posztban lévő ember – főleg, ha miniszterelnök – egy ilyen kijelentést tesz, teljesen mindegy, milyen indíttatásból, célból, az felér egy tettlegességre, etnikai tisztogatásra, üldözésre való felhívással. Beláthatatlan,súlyos következményekkel járhat. Buzgó szavazói vakon követik, olyan ez, mint a falka: a vezér parancsol, a vérszag terjed! Orbán odavetett minket, cigányokat, mint egy prédát a szélsőségeseinek, pár voksért.

Bár tudja, hogy semmi értelme, mert a Jobbiktól nem tud hatalma megtartásához elegendő szavazókat elcsalni. Ez vajon megér neki egy pár újabb tatárszentgyörgyi esetet? Mint valós vesztesek, mi, romák, végre képesek vagyunk összehangoltan választ adni erre a szörnyű, végzetes kijelentésre? Képesek vagyunk mi is magunkra vonni Merkel és a világ figyelmét? Orbán megpecsételte a saját roma honfitársai sorsát, feldobva minden évszázados összefonódás gazdagította színes kultúrát, hazánkért szabadságharcokban, forradalmakban, háborúkban hozott hősi halott áldozatokat. Nem utolsó sorban teljes-jogú magyar állampolgárok létét.

Nekem Orbán gyalázatos mondandója ezt adja ki: – Roma testvéreim! Menekültek legyünk vagy magyar rabok ? Orbán ezt a dobta felénk, válasszatok ! Választok: – Orbán, takarodj !

Balogh József Lino

17 hozzászólás

  • Lino barátom, ettől a magyar miniszterelnöktől ne várj el tiszteletet senkivel szemben. Nem az a fajta, aki tisztelne bármit is.
    Már első regnálása idején – amikor még volt Alkotmány – kijelentette, hogy bár elismeri, de nem tiszteli azt.
    Akkor mit is lehetne elvárni ettől a … (ide mindenki behelyettesítheti a kedvenc jelzőjét).
    Manapság meg már az emberi életet sem tiszteli.

  • Nagyon helyes észrevétel ez a cikk.
    Bár nem közvetlenül ehhez kapcsolódik, de a tetű beszédéhez igen:
    Ez a lapos mászó valami olyasmit is mondott, hogy a magyarok gazdasági bevándorlók Nyugat-Európában. Nagy részük bizonyára az is, de szerintem sokan mennek el politikai okok miatt. Ha nem üldözik is őket közvetlenül, látják, hogy itt nem terem számukra szabadság, és kivívni sincs reményük. Ez a banda igenis üldözi politikailag, bár gazdasági eszközökkel is a magyar lakosság nagy részét. Megfosztja őket politikai jogaiktól, felülről vezérelt szakmai szervezetekbe, kamarákba kényszeríti őket, bizonytalanná teszi tulajdonukat, az eredetileg más célra szolgáló hatóságokat az újságírók megzabolázására alkalmazza, rendőrállamot épít.

  • endre: na igen. Kivételesen ez a nemzeti seggfej jó értelemben használta a bevándorló szót, ugyanis csak a letelepedési engedéllyel jár együtt a munkavállalási engedély is- legálisan.

  • Na, milyen szép, hogy ezt a nyíltan fajgyűlölő, náci dumát nem a saját turulos hívei hanem egyenesen nagykövetek előtt nyomja. Azért majdnem a főg@cihez hasonlóan vastag a bőr a burzsuj-reakciós uniós vezetők pofáján is, akik egy fajgyűlölő, fasiszta rendszer uniós tagságát szubvencionálják. Illúziókba ringatja magát aki onnét várja a megváltást. Majd amikor a kizsákmányolt társadalmi osztályokat nem lehet többé roma, nem-roma alapon megosztani, akkor kezdődhet változás.

  • Eleftheria: hámáméne? A nagykövetek a tenyeréből esznek, pártcsinovnyikok, ráadásul a pénztarháló kinyújtott kezük.

  • Énnekem az a meglátásom , ha pl. Anglia befogad 20 ezer szíriai meg más menekültet ( akik hazájukban középosztálybelinek számítanak ) , akkor hamarosan haza kell térnie Angliából kb. 20 ezer olyan magyar honfitársunknak , akik itt a mélyszegénység fenyegetettségéből menekültek oda.
    A maradék jóhírünknek vége , a feldühödött angolok pedig azt fogjág mondani a NEM SZAKKÉPZETT magyaroknak hogy sajnos kell az állás olyanoknak akik némileg kevesebbért is elvégzik , továbbá nekik nincs hová visszatérniük , míg a kedves magyar kollegáknak van.
    Menjenek haza szavazni meg minden.
    Oszt jónapot.

  • Mindeközben a baráti és hideg Dániában is tombol a rasszizmus:
    „A dán liberális! kormánypárt, a Venstre júniusban, bevándorlást ellenző kampánnyal jutott hatalomra, de csak kisebbségi kormányt tudtak alakítani. Szükségük van a Dán Néppárt támogatására is, amely úgyszintén ellenzi a bevándorlást. A néppártiak programjában szerepel az is, hogy az ország lépjen ki a schengeni övezetből, és vezessék vissza a határőrizetet.”

  • Eleftheria
    Nevezze meg kérem a magyarországi „kizsákmányolt társadalmi osztályokat”. Esetleg a kizsákmányolókat is. Az is érdekelne, hogy a uniós vezetők miért „reakciós”-ok ?

  • BJL
    Az „adottság” az egy pozitív kategória. Ez a cigányságra alkalmazva minden, csak nem sértő. Kíváncsi vagyok véleményére: Orbán Viktor cigány származású-e vagy sem? (Egyébként a túrós csuszát töpörtyűvel mindenki szereti!)

  • „(Egyébként a túrós csuszát töpörtyűvel mindenki szereti!)”

    Már nem!
    2002. óta kokárdám sincs. Semmi felemelőt sem érzek a magyar lobogó láttán – illetve időnként undort. Kincstári TV – csatornák nem találhatók a készülékemen, rádióm nincs. Az interneten azt az oldalt bezárom, amelyben egyszer is jelzőként szerepel a Magyar. Ha bárhol meglátom orbánt és bűntársait, azonnal elkapcsolok, elfordítom a fejem. Nadrágom zsebei levarrva, véletlenül se forduljon elő, hogy tapló módon zsebretett kézzel beszéljek bárkivel. Szotyolát a számba nem veszek. Sporthíreket nem nézek, nem olvasok. Tőlem az veri meg a focicsapatokat, aki csak akarja. Misére nem járok, képmutató papi beszédeket nem olvasok, nem hallgatok.

    Családommal szeretetben, békében, nyugalomban élek, amíg az Úr engedi.

  • charlie: magának ez a rögeszméje, hogy minden ország baráti, ahol van egy Néppárt? Ott sincs senknek fogalma, hogy a menekült és a bevándorló nem azonos?
    Akkor lépjenek csak ki. azt nem tudja véletlenül, hogy is hívták anno a dán nácik vezetőjét?

  • Aptyuka!

    Szimpatikus az életmódod, vagyis inkább úgy mondom, hogy megértem ahogyan élsz – a szemléleted szerintem sokunkéval azonos!
    Itt tartunk ma, 2015.szeptemberében, 25 évvel a boldogító és egykor hőn áhított rendszerváltás után.

    Én még nem iktattam ki a közcsatornát, de ha véletlenül szörfözés közben odakapcsolok, úgy kapok oda, mint aki parazsat fogott! Egyértelműen nézhetetlen a „magunkfajtának”, de gondolom nem is nekünk készítik…

    Rengetegen „tájékozódnak” innen, sok helyen ez az egyetlen fogható magyar adó (vagy a DUNA, ami nagyjából ugyanaz) esetleg marad néhány kereskedelmi adó TV2, RTL amit viszont egy bizonyos réteg messze elutasít, így marad a Köztévé 1 és a Kossuth rádió, mint hiteles igaz magyar hírforrás.
    A kormány tehát jól operált, amikor azt gondolta,kell egy saját célra használható propaganda adó, mely reggeltől estig az ő baromságait sulykolja!Az eredmény tisztán látszik!

    Reggelenként korán, kb 6 körül – bekapcsolom a Tv-t mert van egy adó ahol „időmetszetek” címmel régi fényképeket, életképeket vetítenek, és miközben isszuk a hajnali mérget(kávé)a múltban járunk.
    Az 50-es 60-as-néha 70-es évek iskolásai, tanórái, eü. ellátása, tanyasi védőnők munkáját megörökítő, majd pedig a vájártanulók ebédelnek egy óriási, csarnoknak is beillő ebédlőben, X Mariska szövőnő 120 százalékos teljesítése a gépsor mellett,kitüntették a XXI. kerület úttörőit a hulladék és fémgyűjtési versenyben elért eredményeikért, Tar Boriska tanítónő a Körösi utcai tanyasi Ált. Iskolában tanítja az elsősöket a betűvetés tudományára: s a képen vagy 40 tök egyforma, hajfonatos, köpenyes kislány fejük tetején egy egy rohadt nagy masnival, és egy rakás mackóruhás, felnyírt fejű fiú! Próbálom összehasonlítani a ma iskolásaival és rá kell jönnöm, mennyire más világ volt az!

    Ma pl 1952-es életképeket mutattak, a szövetkezeti Áfész boltok volt az alaptéma, de láttam már 1961-es képeket, amint az Úttörő Áruházban( V. ker.Kossuth L. u.- más van a helyén ) az iskolai évre készülve szülők gyerekek vásárolják a tanszereket: az áruház tele mosolygós kalapos bácsikkal, fejkendős nénikkel és sajátos frizurájú gyerekekkel, amint próbálgatják az iskolaköpenyeket, vagy tornacipőket.
    Sokat törtem már a fejem, vajon mi volt más – de más volt az biztos, néha szabály szerint „honvágyam van” a rendszerváltás előtti időkbe – abba a viszonylagos biztonságba ahogyan éltünk még akkor is ha tudom,ismerem annak a kornak a „hátulütőit” – de ebbe most nem akarok belemenni, mert irgalmatlan sok lenne a kitérő és mire mennék vele?
    Én is mint mindenki más vártam, hogy kinyíljon a világ – az ki is nyílt de nem úgy ahogy reméltük, – erről azonban nem a világ tehet: csakis mi, mert nem tudtunk élni a lehetőségekkel! De szívesen visszatekerném az időt, hogy megint átélhessem!

    Tettre készek voltunk, de mielőtt bármit elértünk volna ellustultunk, hagytuk magunkat sodorni az árral, és ma már csak pislogunk, mert semmit nem értünk magunk körül.
    A 90-es év évek közepéig volt néhány színes, mozgalmas, reménykeltő év: azt hittük mindent lehet!
    Nagyon szívesen gondolok vissza azokra az időkre! Éjszakáig beszélgettünk,mozgalmas baráti – társasági élet vett körül, rengeteget jártunk színházba,előadó estekre,politikai témájú összejövetelekre és hajnaltájt nyugodtan haza lehetett jönni bárhonnan – de otthon, sokszor két óráig is néztük a Tv-t, mert érdekelt, mert érdekes volt,mert egy merőben új hangot új szellemet hozott a falaink közé – az addig ismerthez képest merőben eltérőt – mert mindent lehetett és ez nekünk egy új világ volt! Egy maroknyi Európa toppant be az életünkbe a rendszerváltással, és mi azt hittük így is marad, mert megérdemeljük…
    Egy frászt ! Nem érdemeltük meg ezért el is veszítjük annak rendje és módja szerint. A saját hülyeségünk és hiszékenységünk,no meg mások tudatlan prófétasága, beteges hatalomvágya, és pénzéhsége jóvoltából. Szóval összedolgoztunk, senki nem vethet a másik szemére semmit!

    Magyar állampolgár vagyok – itt születtem itt éltem, ide adózom, Tb-t itt fizetek és innen várhatom majd a „jól megérdemelt” nyugdíjaskoromat is (!)- se muszlim sem roma sem zsidó sem más gyakran üldözött, menekülő néphez nem tartozom, mégis egyre többet gondolkodom azon hogy lépni kellene!

    Bárhova mennék – ott idegen lennék, mert azt az időt már túlléptem amikor az ember még könnyebben asszimilálódik, elfogad, és őt is elfogadják !
    Viszont itt nem vagyok idegen ? Itt talán szabad vagyok a szó igazi értelmében véve?
    Nem panaszkodhatok, mert van biztos megélhetésem – már amennyiben itt bármi is biztos ! – van otthonom, családom, egyenlőre egészséges vagyok (de nem lesz mindig így, és az eü-et elnézve nem tudom mi lesz ha majd rászorulok ) mégis úgy érzem légüres térben élek!
    És tartok tőle, ez már csak rosszabb,és nehezebb lesz !

  • Besancon: telibe! Gratulálok!

  • Tisztelt Besancon!
    Valahogy így. Nyuggerként sem különbözik az életünk. Beosztjuk ami jutott, nem vágyunk már csodákra. Elég is ennyi.
    Látni már mindent láttunk, sőt többet is, amit kellett volna.
    Nekem hiába szól majd a harsona, elég volt ebből a sok mocsokból.

  • Ille:

    Ja bocs, azt hittem külföldi nagykövetek előtt böfögte. De a lényegen ez mit sem változtat.

  • Che elvtárs!

    Tudja, a Marx bácsi szokta volt mondani, hogy a kizsákmányoltak gyakran magukévá teszik az uralkodó osztályok ideológiáját amellyel a kizsákmányolást igazolják… …így hát saját kizsákmányoltságukat se ismerik fel. Szar ügy.