Brazília – novemberben
Novemberben Brazíliára figyel majd a világ. Az 1999 óta létező, és az egész Európai-, illetve Afrikai Uniót, valamint a 19 legjelentősebb gazdaságot tömörítő szervezet, a G20 november 19-20-án Rio de Janeiróban tartja csúcstalálkozóját, a várost a vita és a kultúra élénk színterévé alakítja. Jó ok ez arra, hogy körülnézzünk, mit nyújthat Rió, no meg tágabb környezete az utazóknak ebben az időben. Már elöljáróban elárulhatjuk: nem szerény a választék!
Amíg az esemény zajlik, a város rengeteg látnivalót kínál, kezdve Copacabana és Ipanema világhíres strandjain, a városközpont varázsán át, a Megváltó Krisztus szobrának nagyszerűségéig. Szinte hihetetlenül gazdag kulturális célpont, tele érdekes múzeumokkal, amelyek történeteket mesélnek Brazíliáról és a világról. Az újjáélesztett kikötői területen található Holnap Múzeuma a modern építészet egyik jelképe lehet és meghívás a bolygó jövőjéről való gondolkodásra. Interaktív kiállításai a tudományról, a fenntarthatóságról és a technológiáról szólnak, mindezt egy olyan épületben, amely úgy tűnik, mintha a Guanabara-öböl felett lebegne. A hatalmas bálnacsontvázat idéző épületben a gyűjteményt a tudomány és a természet világának szentelték. Közvetlenül a Holnap Múzeuma mellett a MAR, a 2013. március 1-jén felavatott Museu de Arte do Rio a város történelmének, társadalmi szerkezetének, szimbolikus életének, konfliktusainak, ellentmondásainak, kihívásainak és elvárásainak keresztmetszetét nyújtja. Tárlatai a művészet történelmi és kortárs dimenzióit egyesítik a hazai és nemzetközi hosszú és rövid távú kiállításokon keresztül. A múzeumnak az is küldetése, hogy az Escola do Olhar révén beépítse a művészetet a közoktatásba. A brazil művészet hatalmas gyűjteményét mutatja be, olyan kiállításokkal, amelyek történelmi és művészeti témákat tárnak fel, összekapcsolva a múltat, a jelent és a jövőt. MAR arra is számít, hogy programja megvalósításához Brazília legjobb köz- és magángyűjteményéből származó alkotásokat kölcsönöznek. Azok számára, akik szeretik a történelmet, az 1922-ben megnyílt és 1940-ben már világhírűvé vált Nemzeti Történelmi Múzeum meglátogatása szinte kötelező! Valójában ez egy építészeti komplexum, a Fort Santiago eredetileg börtönnek épült 1603-ban! Később fegyvertár lett belőle. Napjainkban már több mit 280 000 nagy értékű tárgy mutatja be Latin-Amerika történelmét. A gyarmati korból származó emlékektől a nagyon ritka dokumentumokig terjedő gyűjteményével a Nemzeti Történelmi Múzeum valódi időutazásra visz minket, felfedve, hogyan alakult ki Brazília. A múzeum százéves fennállása során a XV. századtól kezdődően összegyűjtött használati tárgyak, fegyverek, festmények, ékszerek felvonultatásával Brazília egyik legfontosabb kulturális központja lett.
Az Aterro do Flamengón áll a Guanabara-öbölre néző Modern Művészeti Múzeum (MAM), Brazília egyik legfontosabb modern és kortárs művészeti terét alkotja. A világ legnagyobb művészei, például Pablo Picasso, valamint brazil művészek képeit tartalmazó gyűjteményével a múzeum innovatív ideiglenes kiállításairól és modernista építészetéről is híres. Egy dinamikus tér, amely összeköti a művészetet, a kultúrát és a természetet. Rio de Janeirótól mindössze néhány percre Niterói-ban található a MAM-hoz szorosan kapcsolódó Kortárs Művészeti Múzeum (MAC) melynek futurisztikus épülete egy sziklán ülő, repülő csészealjra emlékeztet. A MAC a kortárs brazil és nemzetközi művészet fontos gyűjteményeinek ad otthont, és kedvenc helye a műtárgyak és az építészet szerelmeseinek. Nem fognak csalódni azok sem, akik Riótól távolabbra is merészkednek. A „Brazil Polinézia” néven ismert Praia do Forte paradicsomi úti cél Bahia északi partján. A tengeri teknősök megőrzését célzó Tamar projekt egyik fő központja. Kiváló lehetőség a tengeri élet megismerésére, a teknősök közelről való megtekintésére, a természetvédelmi munka támogatására. Meleg, kristálytiszta, korallzátonyokkal teli vizével tökéletes búvárkodáshoz és sznorkelezéshez. Lehetőség van hajókirándulásokra is, hogy felfedezzék a távolabbi területeket. A falu bájos és tele van kézműves üzletekkel, butikokkal, bárokkal és éttermekkel. Ez egy remek hely sétálni, megkóstolni a helyi konyhát és vásárolni. A régió strandjai tökéletesek a napsütésben való pihenéshez, sportoláshoz vagy csak a tenger nyugodt vizének élvezetéhez. A 16. századból származó Garcia D’Ávila vára az egyik első kastély, amelyet Brazíliában építettek. Történelmi betekintést ad a portugál gyarmatosításba, és hihetetlen panorámát nyújt a régióra. Brazília első főkormányzója, Tomé de Sousa bízta meg a fiát, Garcia de Sousa d’Ávilát, hogy építsen erődöt a Bahia parton. Az épület egy dombon áll ahonnan jó kilátás nyílik az Atlanti-óceánra. Megfigyelő pontként szolgált az őrség számára, az ellenséges hadihajók közeledését kellett jelezni innen. A nappal füsttel, éjjel fáklyákkal küldött üzenetek apró települések láncolatán keresztül, gyorsan eljutottak Salvadorba. A ma már csak romjaiban látható épület eredetileg magában foglalt egy erődöt, egy őrtornyot és egy templomot is. Az utazások részleteiről Sárdi Rezső a HAVAS Creative Tours DMC magyarországi képviselője ([email protected]) ad pontosabb tájékoztatást.
1:54 du.
ha nem lennek 80 es bottal jaro elmennek rioba de a budapest orlando florida repulo is egyre kenyelmetlenebb bar tolnak roki kocsival reptereken
10:51 du.
nem is tuttam, hogy Rio ennyire szereti a nemzetközi kabarét? a G-20 ami végülis G-19 OF nélkül amit útálnak mind a 19-en pláne a Kazányi 3 napos után.
Brazília egy meseország és tele csodákkal de most lesz hüjéskedés is bár szerintem a zeccségsugarú brazilt nem igen érdekli egyébként is sem nem oszt sem szoroz, pelenka osztás van naponta és marékszámra osztyák az idegcsillapítókat leheccséges hogy erősebb drogokkal próbálkoznak nehéz elviselni amint a Bojgó hollandi hajójává válik a valaha volt kincsekkel telerabolt Vasco da Gama hajóinak egyike
én nem szoktam sütkérezni, viszont imádom a tengerpartok konyhaművészetét és a hozzávaló isteni italokat és mangót meg maracujá-t zabálni utána desszertként jégbe hűtve tejszínhabbal
12:18 de.
G20? Mi ez? Szerencsések vagyunk, ha 1000 vén szivar elmegy oda, akiknek 3 prostituáltra van szükségük, hogy tehetségüket kiemeljék a gatyeszből.
Nem, egy „klimaxváltozási” rendezvényt kell szerveznünk 30 000 fiatalember számára Rióban a világ minden tájáról, 150 repülőgéppel, hogy a szegény brazil lányoknak 3 hétig legyen munkájuk.
És a klimaxos fiukat a lehető legdrágább szállodákban helyezzék el!!!
And what about the BRICKS?
1:41 du.
Rohanunk majd Salvadorba!
Tagdhatalanna valt mar ezzel is, hogy a KMH kapitulalt Orban Viktor politikai hatalmanak!
Vagy talan valami as okbol nemult volna el????
11:44 du.
A lezárt cikkhez: egy-talalt-fadarabbal-indult
Ródeo11
2024 november 1.
11:51 du.
„tervgazdálkodás és gazdálkodás a javakkal na ahhoz szív és ész kellene de pont az nincs”
Aha… Nos, a Szovjetunióban és szatellitállamaiban sok szív volt, de agy szinte semmi, mert a gazdaságuk már 1990-re összeomlott. Még a magyar gulyáskommunizmust is dollármilliárdos hitelek tartották fenn.
Be akarod csapni a kóbor apácákat, vagy mi?
Lehet, hogy a szocialista rózsaszín felhők felett más történelem létezik még ma is?
A bili eléggé tiszta?
11:54 du.
BENDEGUZ
2024 november 5
1:41 du.
How many times do I have to tell you that ‘K’ in KMH means ‘Kanadai’, which is the Hungarian form of Canadian. And there are a lot of interesting, relatively new laws in Canada concerning how media products must operate.
Needless to say, those new laws are for the greater glory of democracy and for all kinds of personal freedoms.
Can you understand the reason finally?
Hányszor kell még elmondanom, hogy a „K” a KMH-ban azt jelenti, hogy „Kanadai”, ami a kanadai magyar formája. (Ez magyarul kicsit ügyetlenül jön ki.) És Kanadában rengeteg érdekes, viszonylag új törvény van arra vonatkozóan, hogy hogyan kell működniük a médiatermékeknek.
Mondanom sem kell, hogy ezek az új törvények a demokrácia nagyobb dicsőségére és mindenféle személyes szabadságjogok megvalósitására vannak.
Érted végre az okot?
7:15 du.
Hóligóst
2024 november 5
11:44 du.
az, hogy nem tucc igét ragozni az itt is tisztán láccik!
íme, írád:
„Aha… Nos, a Szovjetunióban és szatellitállamaiban sok szív volt, de agy szinte semmi, mert a gazdaságuk már 1990-re összeomlott. Még a magyar gulyáskommunizmust is dollármilliárdos hitelek tartották fenn.”
a végső igéd: szvsz nem „tartották” hanem IMF és annak gazdái úgy szankcionálták a magyar exportot, hogy az csak akkor lehessen versenyképes ha IMF hitelt vesz fel az állami beruházásokra és ? a többit deriváld ebből a tényből, és mivel az IMF jól „megmérte” hogy mennyi hitellel lehet csapdába kényszeríteni az országot a fejlesztések megvalósítása sokkal hosszabb ideig tartottak, mint kellett volna, azaz nem nőtt eléggé a versenyképességünk, de nőtt!
ez mai napig a z€ magalakíttatása óta még sokkal szarabb még a 270HUF=1Cdn sem elég szar hogy vegyék {a z€ HUF iszony meg 400 körüli}
szóval a KGST -t sikerült bekényszeríteni a régeni zsákuccába {a 22-es csapdája} és nem képes kilépni csak félrelépni és az meg ugye…
te mikor csináltál utoljára vállalati 5 éves tervet azaz kőccségvetést? hogy ijen méjen leszarod a volt a hazádat?
12:43 du.
holysmoke;
INkabb mondhatnank hogy a KNH mint Te is szellemileg kimerult!
rodeo;
A termelt cikkek versenyekepesseget a termek minosege es ara hatarozza mag.
Kadar apad anemet bankoktol vett 33 billio dollaros kolcsont a kozgazdasag fele lenditese celajbol.
De a monopolista allam kapitalzimus a szbadversenyges hianyaban ugy nem felelenditheto.
Azert ment a ti elkepzelet es mesterseges KGST gazdasagi kozremukodesitek tonkre.
De legalabb nemi osszgek „lecsopedeztek a melosok szmara is, ami nem lett el-lopva a
partvezerek alatal.
De hogyan maradtal nema a BOEING ugyen ??????
A ceg mashinsitai egy honapi strakjan?????
Akik 40% fizetesemelest koveteltek, amig a ceg csak 25%-ot igert.
annak alapjan megszvaztak A SZTRAJKOT.
BOEING kpeetlen volt termelni, szerzodeseit kielegiteni, s a ceg erteke a tozsden nagyban esett.
Keptelen volt kolcsont kapni,s BOEING kenytelen volt a sajat reeszvenyeit arusitani keszpenhez jutni.
Egy havi sztrajk utan BOEING igert 30% fizetes emeleseket, vegre megegyeztek a 37.5%-os szerzodesben.
VAJON MIKOR LESSZ AZ MAJD LEHETO AZ OROSZ, KINAI, CUBAI, STB. MUNKASOKNAK?????
Hiszen mindnek az a remenye!!!!!
7:42 du.
Ródeo11
2024 november 6
7:15 du.
„az, hogy nem tucc igét ragozni az itt is tisztán láccik!”
Ez érdekes, mert én csak jól ragozott igéket látok. Másrészt biztos vagyok benne, hogy kicsit túl részeg voltál mikor ezt írtad, és valami másra gondoltál, nem arra, amit írtál.
Az IMF-re lehet kígyót-békát kiáltani, de elgondolkodtál már azon, hogy a magyar komcsik miért az IMF-től, és miért nem a testvéri Szovjetuniótól kérték azt a kölcsönt?
„te mikor csináltál utoljára vállalati 5 éves tervet azaz kőccségvetést? hogy ijen méjen leszarod a volt a hazádat?”
Értetlenül állok ezekkel a kijelentésekkel szemben. Hogy jön össze egy régi haza állítólagos leszarása egy cég költségvetésével? Legutóbb alkoholról dizájner drogokra váltottál?
És, miből gondolod, hogy én szarok Magyarországra?
Olyan 5 éves tervekről beszélsz, amik soha nem valósultak meg? Mert én csak ilyenekről tudok.
6:47 du.
Hóligóst
2024 november 7
7:42 du.
bumburnyák,
te nagyon utálhattál Magyarországon lenni, ha szerinted minden ojan szar volt ahogy átélted , vagy csak egy frusztrált egyed voltál és marattál és persze a kanyar a hibás azaz a szerencsétlen szülőhazád!
azért nem kértünk kölcsönt a Szovjetuniótól, mert a Baráccság vezetéken ömlött az olcsó csak nekünk árazott olaj és ezért hazai termékekkel fizettünk, ami égig érő siker volt, de abban az időben a cia már kezdett beszivárogni és demokráciákus irányvonalakkal ellátni az ojan gyengeelméjűeket mint a yelcinke, gorbacsovka akik elhitték a Sátán tanácsait és el kesztek önkritikát gyakorolni amihez az egyenes oda vezető út az ország tönkretétele {ez ma is úgy lenne, de közbejött valaki}
most vannak nemzetközi hejzetek amik fokozódnak ott Riyadban összejöttek és megállapottak
ami az ott a kör közepén ordibáló hatalmi tébojban leledző frusztrált zsidó vezetés most már annektálja a westbankot mert
mijaznekik már annyi mindent leromboltak és még semmi eredménye nincs, mert ugye
a történelemben még sohasem ment az, hogy a farka csóválta volna a kutyát de próbálkozások voltak és vannak
közröhej,
közben ojanokat dalolnak hogy: „engem te sohasem győzöl le” és sok no van utána, ojan bájos és a régi mondás amit mi anno a munkahejemen is használtunk ha valami nagyon sikertelen volt:
„hát a pejparipa pimpillője még nem kell mindehhez?”
szóval rakétákkal drónokkal és vadászbombázókkal még soha sehol nem tuttak békét csinálni!
de most megy a nyüszítés, mert az a sok eredmény amit te rengeteg piros csíkos zászlócskákkal díszítve tettél közre,
egyre távolabbivá válik, mint aki a délibábot kergeti
hogy a tramplee mit fog kezdeni az illegális bevándorlók nélkül a sok tervével az a jövő zenéje de inkább kakofónia
egyik zseniális guruja még aszt is tanácsolja neki, hogy ha a hadiiparba befektet még pár ezer milliárdot akkor beköszönt a de nem tutta megmondani mi, de hadiipari lobby tapsikolt persze
a mekk dónálcban nem szervíroznak rántott pisztojt kézigránáttal körítve, mert az nem ehető?
és közben a nemzetközi hejzet tovább fokozódik
ugye az a 333 milliós kiadó és felvevő piac a világ 7.666 milliárdjának bakkfitty és nagyon jól meg is vannak anélkül, hogy
valami szélelbélelt utonálló handlé megmongya hogy kinek mit és hogyan szabad és még toppant is hozzá meg zászlóerdőben felvonultattya a teljes tramplee KLÁNT ija fia napamasszony
és a tréfa fojtatódik
de vannak jó időtöltéseim amik nem teszik lehetővé, hogy holmi hisztériás nyavajgással foglalkozzak
meghagyom neked