Választási stratégiaváltás
Remélem, már mindenki előtt tisztán látszik, hogy a szeretett vezérünk csapdájába zuhant demokratikus ellenzék képtelen az előre elcsalt választásokon nyerni! (Különös tekintettel a demokratikus ellenzék együttműködési megállapodásából több szervezet kizárása folytán.)
Egy reményteli javaslatomhoz térnék vissza.
A kormányzati pozíció reményében már mostantól hangsúlyozni kellene, hogy a választások a demokratikus oldalnak nem a pozíciókról fognak szólni, hanem a demokrácia és a gazdasági működőképesség visszaállításáról. Ennek érdekében választási bizalom esetén a teljes kormány szakemberekből lenne felállítva és nem a pártok politikusaiból! Ez az átmeneti kormány ideiglenesen állna fel a gazdaság rendbetételére, a demokrácia visszaállítására. Az eddigi visszaélések, panamák, pályázatok kivizsgálásával szakcsoportot bízna meg, és egy új alkotmány létrehozására kérne fel elismert jogászcsoportot, akik civilszervezetekkel is egyeztetnének, majd a végén népszavazással lehetne elfogadtatni az immáron európai és demokratikus alkotmányt, amely tartalmában széleskörűen elismerné a szabadságjogokon kívül a különböző oldalak értékeit is és illeszkedne az EU jogrendjébe is.
Amint ez az előre nem meghatározott, átmeneti ideig működő kormány elvégezné feladatát, akkor utána adná át helyét az új kormánynak (abban már ott lehetnek minden párt emberei, vezetői….) az adott parlament felhatalmazásával. (Hiszen a győztes pártok jelöltjei ülnének többségben képviselőként a parlamentben.)
Ez csak rövidebb időre (1-3 évre) engedné át a kormányrudat, de addig sem a Fidesznek. Így biztosan lenne esély a józan gazdálkodásra. A szakemberek pedig a demokratikus elveknek megfelelően kormányozhatnának ténylegesen az országunk érdekében.
Ezek az átmeneti évek akkor nem égnének rá a demokratikus politikusokra sem, hiszen ez egy nehéz és nagy kevés megbecsüléssel járó munka lesz, sok kellemetlen lépéssel.
A pártok által alakítandó új kormány már egy konszolidált helyzetben kerülhetne pozícióba, amikor már bizonyos szociális juttatásokat, látványos emeléseket is tudnának biztosítani, amíg most ezt még ígérni se lehet!
Most bárki is kerül kormányzati pozícióba, az csak katasztrófát kap kézhez, elismerés nem lesz a része a néptől, az biztos.
Szerintem ezt Bajnai és Mesterházy is tudja, és ezért nem is tesznek meg mindent a győzelemért, ami viszont az országgal szemben nem etikus. (Ezt is sugallja a megállapodás hiányossága.) Ezzel a lépéssel viszont a hálátlan munkát egy ügyes szakértői gárda elvégezheti hazánk épülése érdekében, és a jelentősebb elismerést biztosító kormányzást pedig majd ők.
Ez olyan kiegyezési alap, amely mellé minden demokratikus ellenzéki csoport fel tudna sorakozni. Ha meg nem, az azt a csoportot minősítené. Emellett az ország további nyomorba döntését is megállíthatnák ezzel a stratégiával, hiszen a szakértői kormány reményében a kormányzati pozícióból visszahúzódó szimpatikus magatartásuk miatt nagyon sok bizonytalan szavazót is maguk mellé állítva szavazásra tudnának bírni eddig elkötelezetlen tömegeket is.
Az 1. kormány elnöke lehetne Bajnai, majd a regulárisé Mesterházi, amivel a viták méregfogát ki tudnák húzni, mert mindketten miniszterelnök-jelöltek lennének.
A többi csatlakozó politikai és civil tömörülés is kaphatna nemcsak parlamenti, hanem önkormányzati, minisztériumi és más közhivatali pozíciókat, ugyan úgy, ahogy a két megállapodó pártja is, azaz önmérséklettel mindenki részesülhetne a kormányzati lehetőségekből
Ezzel szemben bármilyen diktatúra a vezetésével tehetetlen, versenyképtelen.
Kaszás Előd
11:52 de.
Nem akarlak megsérteni kedves Előd, de ezt te nem a délutáni siestad közben álmodtad? Maga az elképzelés nagyon is jó. DE! Van egyáltalán forgalomban hivatalos Európai Jog amit az összes tagország már ratifikált? Én nem tudok róla. A másik nehézség meg pont a magyar parlament. Mire megemészti ezt a tervet és egyáltalán képes lesz ennek alkalmazására lefog járni az uj mandátumuk is
2:15 du.
„Szerintem ezt Bajnai és Mesterházy is tudja, és ezért nem is tesznek meg mindent a győzelemért, ami viszont az országgal szemben nem etikus.”
Persze, hogy nem etikus, de arra azért van ennek a két jóembernek energiája, hogy a bukásért felelős bűnbakot már előre kijelöljék Gyurcsány szerepében. Lásd Bajnai legutóbbi, az Origónak adott elképesztő interjúját. Ebebn már-már fideszes kommunikációs erényeket csillogtatott a mi Gordonunk: nem baj, hogy hazudunk, de ha sokszor ismételjük, csak beveszi a nép. Nem baj, hogy egy szó sem igaz az október 23-i rendezvény megzavarásáról, de ha eleget mondjuk, elhiszik még az ellenzéki oldalon is.
Nem tudom, csak nekem tűnik fel, hogy a ballib szavazatok megosztásáért csak a DK-t teszik felelőssé, miközben az LMP-ről egy szó sem esik? Pedig az még arra sem hajlandó, amire a DK igen: hogy adott esetben visszalép az esélyesebb jelölt javára.
Vagy az LMP a belvárosi nadrágos értelmiségnek szimpi, míg a hangos és harcos DK nem?
2:23 du.
cornelius: vajha véletlen lenne, hogy orbán basi mindenkit megelőzve schifferrel konzultált a nagy semmiről?
2:27 du.
Az EU-ban létezik egy jogi környezet. Ez részben az EU-é, részben a különböző tagországoké, amelyek iránymutatást adnak.
A parlamentünknek ezzel kapcsolatban semmit sem kell tennie, csak folyamatosan működtetni az országot. A kormány az amely a fenti helyzetekben különböző lenne, és az is csak a hatalomgyakorlás fókuszálása területén. Az első a katasztrófából rángatná ki az országot a gazdasági alap megteremtésével (leegyszerűsítve), a második, a politikai kormány pedig már inkább társadalom-centrikusabb lehetne a gazdasági alapokra építkezve, és azt már nem rombolva.
Itt nem kell a parlamentnek tervet emésztgetni, hanem leginkább a kormány kontrolljaként lenne szerepe a társadalmat képviselve, hogy nagyon ne szaladjon el technokratába….
2:34 du.
Avi ben Giora
2013 november 12
11:52 de.
Nem az Előd által leírtakat hívják hivatalosan szakértői kormánynak?
2:43 du.
A szakértői avagy válságkormány felállítása sem hozná meg a tényleges változásokat.
Azzal egyetértek, hogy az elkövetkezendő négy évben fognak lecsapódni az elmúlt négy év baklövései. Így bárki kerül hatalomra, folyamatos válsággal, és az alaptörvénynek nevezett tákolmány gátjaival kell szembenéznie. Ezért nem igyekszik az ellenzék sem teljes elánnal kormányozni. Tulajdonképpen ez lesz a fideSS veszte is, ha nem két harmaddal nyer. Mivel a saját maga által összelapátolt trágyadomb fogja gátolni a kormányzásban. Válságot meg mindet áttolták erre a ciklusra. Az eredmény az lesz, hogy az ország lakosságának második harmadát is az út szélén hagyják.
2:51 du.
Az LMP viselkedése számomra gusztustalan , hiszen arra bazírozik, hogy nem tud megegyezni a demokratikus ellenzék, és ebből akar hasznot kisajtolni. Ha viszont össze tudnának fogni a demokratikus erők, akkor az az LMP eltűnéséhez vezethetne, hiszen a választópolgárok inkább az összefogást értékelnék pozitívan. Sajnos én is hiszem, hogy baromi nehéz lesz egy korrekt összefogás, de azért nem akarnám leköpni magam, hogy a bukásukra bazírozva nyerészkedjek, hiszen az az ország tragédiáját is jelentené egyben.
Ezért az általam legerősebben propagált alternatíva, hogy az egész tákolt választási rendszer szándékában, tendenciájában és megvalósításában EU-idegen, a jogrendünk szellemiségével életidegen, tehát a demokratikus jogrend szerint TÖRVÉNYTELEN! Az még kevés, hogy valakik 2/3 tudatában azt elfogadták, az még nem teszi legitimmé!
Tehát kötelező érvényűen vissza kell térni a korábbi Választási Törvényhez, és ezt csak a következő szabályos időpontban megtartott parlamenti választások alkalmával lesz legitim és akkor egyben törvényes bevezetni.
Kontrollként mindig ara kell gondolni, hogy miként reagált volna a fidesz, ha vele szemben jártak volna el így(, egyoldalúan torz szabálymódosításokat hozva)! Ha ő sem fogadta volna el, akkor ez az ő hozzáállásuk szerint is illegitim!
Különben ez az eljárásuk ma csak annyira legitim, mintha a 2/3 megszavazná, hogy orbán marad haláláig az ország uralkodója, és nem kell több választás. Hiszen azt is előre megszavazhatják, és akkor nem is kell az ilyen felesleges látszatválasztás, hiszen ezzel a jelenlegi vVálasztási Törvénnyel már előre elcsalták a választásokat!
Szerintem fel kéne ajánlani az ellenzéknek, hogy ne járassa le magát orbán ilyen hazudozásokkal, hanem kiáltsa ki a hőn áhított diktatúráját nyíltan (, mert ez a bohóckodás csak szemfényvesztő látszattevékenység. Szerintem nem is az ország miatt, hanem az EU miatt, hogy onnan megkapják a pénzeket, amiket le tudnak nyúlni, el tudnak rabolni. Amennyiben az EU azt mondaná, hogy amíg nem áll rendbe a demokráciánk, addig visszatartják a teljes összeget, akkor azonnal kilépnénk az EU-ból, és nyílttá válna a diktatúra!
4:09 du.
Mikozben a javaslat altalanos szandekaval es celjaval egyetertek, meglehetos problemasnak tunik az egesz.
Mindenek elott szinte teljesen elfogadhatatlan lenne, ha az uj alkotmanyt egy ideiglenes kormany hozna letre, meghozza olyan, melybol egyes partokat mar eleve kizartak.
Hiba lenne elore eldonteni azt is, hogy ki es mikor lesz miniszterelnok, meghozza a valasztok megkerdezese nelkul. Ugyanigy elore kiosztani kormanyzati poziciokat valasztas nelkul nem demokratikus, sem celravezeto.
Tehat a cikk legtobb javaslatat, rettento kockazatosnak tartom, a kovetkezo lenne a jobb megoldas:
Az MSZP-Egyutt szovetsegnek egyfelol, es a tobbi ellenzeki eronek masfelol kell egy olyan megallapodast kotniuk, miszerint a teljes ellenzek tamogatja a valasztason azt a listat, illetve miniszterelnok jeloltet, akit az eredeti partnerek maguk kozott kivalasztanak, csereben azert a kotelezettsegert, hogy gyozelmuk eseten az uj kormany legkesobb 2015 tavaszan teljeskoru, demokratikus, ketfordulos valasztast rendez, a korabbi koztarsasagi alkotmany alapjan. Ebben minden part jogosult reszt venni. (talan meg a Fidesz is?)
A 2015 valsztas vegre demokratikus legitimaciot adna annak az uj kormanynak, hogy figyelmet egy uj alkotmany fele forditsa.
4:57 du.
Ami az „előre”megjósolt ….választási csalást illeti,az
ugye szemenszedett hazugság,rágalom ,ugyanis ebben a baloldal a profi(hamis ígéretek,lefizetés,őszödi beszéd az
„elkúrás”,hazugság bevallása…. stb)
Inkább csak valószínű,hogy az ellenzék nem fog győzni!!!!
Mégpedig azért,mert egymást is mocskolják,nem tudnak megegyezni,mindegyik pártocska csak a hatalmat akarja,már eddig is jól lejáratták magukat…..sokan megvetik őket,sőt
röhögnek rajtuk,ez a dolog egyik oldala,a másik:ha a HATALOM
érdekében….mégis összefognának az utolsó percben,sok ember
elbizonytalanodna,mert a baloldaliak között is több jellemes értelmes ember van,akik a csalókra,a „múlttal rendelkezőkre nem szavaznának akikkel a még hitelesek
a győzelem érdekében szövetkeznének…..
Igy járt a régebben jellemes és harcos SZDSZ akik lepaktáltak a szocikkal,na el is tüntek akkor…..most újra éledeznek,de ki hisz nekik?……normális ember nem.
Szóval így is úgy is vesztésre állnak,pláne ha Bajnai
Gyurcsány nyomdokaiba lépve,már most is azt harsogja,hogy
„sokaknak fájni fog…”na ez biztató….!Pont erre vágynak az emberek!
Na úgy ahogy van,elkúrták…nem kicsit nagyon,maguk ellen
dolgoznak!
A baloldali ellenzékből egyedül az LMP-nek van még „gerince” a JOBBIK erősödése pedig az egyezkedő ….
baloldalnak köszönhető!
Hát lehet izgulni!
értelmes ember van
5:02 du.
Ja azt meg már külön „élmény”vagy vicc?….hallani,hogy
Mesterházyn és Bajnain(ez is elég lenne,bár az előbbi még
nem követett el semmit)Lendvay Ildikó neve is szerepel a miniszterelnöki jelölt…..listán!Ez van nm találnak mást?
12:05 de.
Boda!
Valahogy úgy van ön a dolgokkal mint a fuvaros ló. Felrakták rá a szemellenzőt, és csak egy irányba lát.
Amikor az itt hozzászólók az alternatívákról beszélnek, azt próbálják megbeszélni, hogyan lenne jobb az országnak és a benne élő embereknek. Ebben a felmerülő lehetőségek között minden alternatíva jobbnak tűnik mint a jelenlegi. Kivéve a Jobbik, ami ugyebár még diktatórikusabb elveket vall a Fidesznél is. A jobbikkal sem az a baj, hogy ő a jobbik, hanem a kirekesztő elveivel van baj. Az más kérdés, hogy az egész párt erre az elvre épül.
Sekélyesnek tartom az érvelését, amikor a személyekről beszél, mivel mi a nem a propagandát nézzük, hanem a tényleges tetteket, és azok hatásait az ország egészére nézve. Nem jobb meg bal oldalról beszélünk pártszínekben, hanem arról, hogy ne csupán a fideSS pártvezetésének legyen lehetősége élni emberi módon, hanem az ország egészének. Ehhez keresünk alternatívákat.
Az ön kommentjeit olvasgatva értjük a fidesz hatalmának a kulcsát. Azt is, miért teheti meg azt, amit megtesz. De nekünk nem jó alternatíva a szolgaság, és emberhez méltó életet szeretnénk élni.
5:39 de.
Először is Marcsika hozzászólásával kapcsolatban. Az egyik oldalon áll egy maffiózó diktátor, a másikon egy demokráciavágyú többség. A kérdés az, hogy mennyire rettegnek, vagy süllyednek a reménytelenség tudatába a választópolgárok, el mernek-e menni, vagy lesz -e lelkierejük megpróbálni kiirtani egy diktátort a hatalmából egy MÁR ELŐRE ELCSALT VÁLASZTÁSON! Nem azzal számolnak az értelmesek, nem azt latolgatják, hogy fog-e csalni orbán, hiszen azt elvileg nem tudhatjuk, és mi becsületesek vagyunk, ezért az ártatlanság vélelme miatt ezt a lehetőséget nyitva hagyva (de a tapasztalatunk alapján erősen feltételezve a legrosszabbat)csak a már elkövetett csalássorozatát vizsgáljuk, amit már megtett a feltételezett 2014-es választásokra. A csalás nem csak akkor valósul meg, amikor az urnákhoz lehet járulni, hanem már megtörtént a választási törvények diktatórikus átírásával. Már emiatt is a fidesz bármilyen sikere, vagy részsikere is csalás eredménye, tehát illegitim!!!!
Az, hogy Baján is csaltak orbánék, (amiről a bírósági papírjukat is tudnák lobogtatni)csak figyelemfelhívó részletkérdés a már előre elcsalt 2014-es választásokon várható további visszaéléseiket előrevetítve. Az egész Választási Törvény módosított változatban teszi eredményeiket elfogadhatatlanná! A módosítások csak legkorábban 2018-as választásokon lehetnének alkalmazhatóak. Aki elfogadja lelkesen ezt az orbáni diktátumot, csak a lelke rohadtságát mutatja, és hasonlóan romlottá válik mint a maffiadiktátorunk a sleppjével.
A demokratikus oldal ezzel szemben nem egy ember uralmát szeretné, mondhatni szinte mindegy, hogy melyik jelöltjük hány évre kapna felhatalmazást, mert a diktatúrával szemben nem a személy a lényeg, hanem a demokrácia visszaállításának a szükségessége. Számunkra szinte mindegy, hogy ez kinek a vezetésével alakul ki, a lényeg az, hogy kialakuljon.
Megfordítva. Tegyük fel azt az ideális állapotot, hogy orbánt bármilyen módon, bármilyen eszközzel végérvényesen eltörlik. A diktatúramániások ennek velünk szemben nem örülnének. Azonnal darabjaira hullna megint a fidesz, és a szokásos törpepárt lenne, amíg el nem tűnne. Hiába ülne a megüresedett trónra egy szijgyártó vagy bármilyen kurafi, nem működne (vagy esetleg egy másik diktatúra indulna ld. D-Amerikában a katonai diktatúrák sorozata….)
6:18 de.
Kerekes Sándor hozzászólásával egyetértek, de azt már évekkel ezelőtt sokhelyen propagáltam. Az lenne a legjobb, de arra kevésbé van esély (mivel a rendszer előzetes átalakításának szükségessége miatt is) és főleg ma nem ez a kérdés merül fel. Ma a közvetlen vita megoldásaként ez majdnem ennyire erős megoldás lenne, és szinte mindenben teret adna a kétválasztásos ciklussal szemben, a jelenlegi közjogi rendszer előzetes átalakítása nélkül is, ami a megvalósíthatóságát erősíti. Sőt, a választók ezt előre látva tudnának 4 évre szavazni, nem merülne fel, hogy esetleg ha a demokratikus átmenetet nem suikerülne kialakítani 1 év alatt, akkor akár minden kárbaveszhetne a diktátor esetleges demokráciamegfúrási tevékenysége révén, azaz lehetne kifutása, eredménye is a dolgoknak.
Marcsika véleménye ilyen oldalról nézve is nagyon siralmas, hiszen fel sem merül benne a demokráciára való hajlam, vagy vágy, a diktátor iránti magasztos szerelme. orbánné féltékeny lehetne, hogy hányan szeretnének fehérkuvaszos férje ágyasai lenni bizonytalan sikerrel.
6:21 de.
Ki az a Boda?
6:24 de.
Marcsinak egy dologban igazat adok. A jobboldalon is vannak értelmes emberek.
De ez nem azt jelenti, hogy a populista diktatúrapárti antidemokratikuson lennének. Ha lenne is olyan, az lehet, hogy értelmesek, de erkölcsileg törpék maradtak.
8:20 de.
hogy kicsoda? az ügyeletes megmondó, természetesen a legteljesebb pártatlanság jegyébe. polihisztor, az ige hirdetője, nem bírja azt a sok hazugságot, ami itt előkerül, valamint a jobboldali beszólogatók lelkes drukkere.
szóval, egy bolgár partizán. ott van minden kmkőnél, és a mögül kiabálja durcásan: akkor is győzünk, ha …na, ezt már soha nem fogjuk megtudni, hogy mikor, mert félbeszakította egy géppisztolysorozat 😀
régebben boda marcsi volt. most már csak boda. nem oda, boda 😀
11:58 de.
Dom ovuz!
Nem vagyok ellenzős,se elfogult, se „lefizetett”csak a jelenlegi választékról beszélek!
A sok baloldali győzelemért drukkolók,soha nem neveztek
meg egyetlen baloldali pártot sem azok közül akiknek
„drukkolnak”…miért?mindegyiket hitelesnek,jónak tartják?
Talán meg kéne nevezni a favoritot és indokolni,hogy miért?
Ezt komolyan kérdezem és utána lehetne ezen vitatkozni,véleményt cserélni persze kulturáltan
(amire sajnos nem mindenki képes,de azért itt is vannak ilyenek szerencsére))
12:08 du.
Nos én is kérdezhetném itt többektől,hogy ki az a xy….
Én egy nyugdíjas magyar állampolgár vagyok (mint itt többen)
önálló „befolyásmentes” véleménnyel,nem vagyok és nem voltam
semmilyen politikai pozícióban,átlagemberként írok a szólásszabadságommal élve egy állítólag demokratikus lapnak.
A kérdezőkkel az a baj,hogy valamilyen rejtélyes okból a
többség fölött állónak,tévedhetetlennek,egytől egyik szuper
okosnak képzelik magukat….hát ez nagyfokú önértékelési
zavarra utal!
Ha nem szeretik az ellenvéleményt,akkor le kellene ülni
egy nagy „kerekasztalhoz” (elférnének…)és egymás…között
megvitatni a világ folyását!
Különben a fórum előtt egyikőjükről sem hallottam,nem lehettek annyira híresek… vagy szokás szerint (Ille)
én vagyok ennyire tudatlan?
Hát ….
12:10 du.
ja 😀 ennyire 😀
12:15 du.
„zavart elme” írja.
ennyit hagytam meg a kommentjéből. kire érti, és mégis, minek tartja ezt a véleményét? (a moderátor)
12:36 du.
Marcsi: „Én egy nyugdíjas magyar állampolgár vagyok (mint itt többen) önálló “befolyásmentes” véleménnyel,nem vagyok és nem voltam semmilyen politikai pozícióban,átlagemberként írok a szólásszabadságommal élve egy állítólag demokratikus lapnak.”
1. Ki állította, hogy ez egy demokratikus lap?
2. Ahol moderálás és moderátor van, ott annak elbírálása a döntő, ez itt nem egy Hyde park szappanos doboz.
3. Ha a társaság nem kielégítő, az olvasottakkal és válaszokkal nem elégedett, átnézhetne a Gondolat – Kanadai Magazinlapjára.
OTT EGYETLEN KOMOLYAN (STADIONOS VIKTOR ELLENI) ELTÉRŐ VÉLEMÉNY FELTÉTELE UTÁN LETILTJÁK, AZ MEG SEM JELENHET.
EMELLETT MARAD MÉG A BÉKMENET IS, JELENTKEZHT BAYER ZSOLTNÁL, OTT IS SOKAN KEDVELNÉK, MINT önálló „befolyásmentes” véleményű átlagembert. OTT CSAK ILYENEK VANNAK! SZÁZEZRÉVEL, MILLIÓNYI!
12:49 du.
e-migrans!
A probléma ott kezdődik,hogy ki kit tart diktátornak,bizony
a történelem során több is volt a világban máshol,de itthon is….akik nem sima elnyomók voltak,de iskolázatlanok,primitívek,gátlástalan,jellemtelen gyilkosok is(népírtók)!
Ami Orbánt illeti lehet szeretni gyűlölni, kritizálni,de a fenti vádak
teljesen alaptalan baloldali rágalmak(különösen, ami a kulturáltságot,gyilkosságot illeti!)
Ezt minden normális ember tudja…..pártállástól független!
12:50 du.
marcsi: „zavart elme” az egy moderált kifejezés, arra, hogy valaki hülye. csak segíteni akartam.
12:56 du.
Kedves…Moderátor!
Azokra értettem,akik akadálytalanul sértegethetnek másokat(nem csak engem!!!),persze engem is…
néven nevezve!!(a fórum részéről,mint felsőbbrendűek)
Na ennyit a tárgyilagosságról és a demokratikus jogokról…
és a „tiszteletről”.
Gondolom név nélkül is értik a választ,de már túl van ragozva….minden világos!!!
Szeretnék a jövőben valóban a cikkhez szólni és kérni,hogy a másik oldal is tartsa ezt be!
1:43 du.
már megint maga akarja eldönteni, boda, hogy mi van túl ragozva, és mi nem, valamint mi a tárgyilagosság, és mi a demokratikus jog!
szokjon le erről, és akkor nem fog szembekerülni másokkal – mert mintha nem csak a moderátor, hanem mások se díjazzák „majd-én-megmondom-a-frankót stílusát.
ha a jövőben valóban a cikkhez akar szólni, semmi akadálya.
ugyanis ebben az esetben nem „non persona grata” 😀 (bocs a szóismétlésért. ez valami olyan, mint azt mondani: a la manche csatorna. már megvan neki a névelője.)
2:09 du.
gybognarjr!
Köszi nem kell segíteni én is hülyét gondoltam,de saját magam moderáltam..(amire itt többen nem képesek!)a saját írásomban csak tudom,hogy mit akarok közölni,az más kérdés,hogy sokak értelméig nem jut el…..
Aztán köszönöm a felvilágosítást,ugyanis többen itt bizony félretájékoztattak azzal az állítással,hogy ez egy demokratikus lap,hát én bevettem…de már magamtól rájöttem a hiszékenységemre!
Aztán ha én elolvasom a cikket,véleményem van,amire mások
szánalmas személyeskedéssel reagálnak( érdemi válasz helyett) arra válaszolok persze normális stílusban!
2:33 du.
Marcsi: Mégegyszer ajánlom a Gondolat Kanadai Magyar Magazin weblapját.
http://gondolatjelek.wordpress.com – ott agyba-főbe lehet dicsérni a Stadionos viktort és a koszos bagázst! Szerintem azzal igazán elégedett lenne. Miért nem érti meg, hogy nem fog itt senkit meggyőzni arról, hogy Magyarország NEM egy elvetemedett, bűnözőtársaság, maffia bandája által lett kisajátítva, önkényuralommal, az emberi jogok HIVATALOS megszüntetésével, az állam kötelességének elvetésével.
Ami most Magyarországon történik az azonban nagy részben az évszázadok alatt a nép politikai kultúrájának eredménye. A csalás, lopás, korrupció, becstelenség egyre szélesebb körben elterjedt és amikor egy becstelen, hazug, fasiszta kormány kerül hatalomra, az is előjön ezekből, amit addig rejteni próbáltak sokan. csak egy pozitív fejlemény maradt JELENLEG, hogy az ország lakossága fogy és öregedik. Még 50-60 év és talán már csak a cigányok népesíthetik be a területet, a magyar lakosság vagy elvándorol, vagy meghal. Az utóbbit segíti elő az oktatási rendszer, a szociális ellátás és az egészségügy tönkretételével Stadionos viktor hóhér kormánya, ahol bőn szegénynek, betegnek és rokkantnak lenni, azokat minél előbb el kell paterolni. Magyarország a Nép Kiirtásában is Jobban Teljesít!
2:53 du.
na, julius, te is megkaptad, mint gyengébb 🙂 de azért örülj, hogy röhögésre késztetted bodát, pedig elég lett volna, ha csak mosolyog – az is elég rémisztő lehet 😀
3:09 du.
gybognarjr
2013 november 18
2:33 du.
Megnéztem a linket. Remélem, ön is csak fürdőzés előtt jár arra. Kétszer egymás után áztatni magunkat, már nagyon kiszárítja a bőrünket.
4:51 du.
Ha megengeditek, visszatérnék a cikkhez. Kedves Kaszás Előd! Nyilván a legjobb szándék vezette a tollát. De! Képzelje el, a szakértők sem értenek mindenben egyet egymással! Az egyik közgazdász szerint az a jó, ha az állam erős kézzel előre megtervez mindent – még a továbbtanulási keretszámokat is -, majd a terveit erős kézzel végigviszi, ez boldogítja a népet. A másik szerint meg az államnak csupán a közszolgáltatásokkal kell törődnie – közigazgatás, oktatás, rend- és honvédelem, infrastruktúra fejlesztés stb., az egyének meg boldoguljanak a gazdasági szabad versenyben, aminek csak a törvényi feltételeit kell az államnak megteremtenie. E két alapfelfogásnak számtalan alfaja létezik. Van, amelyik a szolidaritást, az emberi szabadságjogokat alapvetőnek tartja, de nagyobb teret engedne az állami beleszólásnak, mondjuk a szabadpiac megregulázásába. És ez még csak a gazdaság, de hozhatnánk példákat az oktatásban, a nevelésben, kultúrában, művészetben. Ezek a felfogások szinte egy az egyben kisugárzanak a mindennapjainkra. Akik az államot hatalomnak és nem közügyeink szolgáltatójának tekintik, úgy vélik, hogy a polgárok dolga a fegyelmezett feladatteljesítés, és mindig az a helyes cél, amit az állam vezetői meghatároznak, akiket ugye a többség választott meg.
Amit javasol, hogy választások nélkül valakik, akiket valakik jó szakértőnek tartanak, vegyék a kezükbe az ország sorsát – nem járható út. Nemcsak azért, mert nem demokratikus, hanem azért is, mert akkor a többféle szakmai felfogás nem pártokba szerveződve, hanem össze-vissza ütközne, és semmivel sem lennénk beljebb, csak zavarosabbak lennének a viszonyaink.
Értem én, hogy a pártokat utálná el a legszívesebben a hatalom közeléből, csakhogy ezzel a demokráciát utálná el, úgy ahogyan azt a kedvesvezető (OV) kijelentette: egyetlen centrális erőtér kell, hogy felesleges viták nélkül haladhasson az ország. (Hogy hová, azt ő mondja meg.)
Igen divatos manapság Magyarországon – de ahogyan a nemzetközi helyzetet ismerem, másutt sem ismeretlen a probléma – mindenért a politikát, a pártokat okolni. Pedig a politika eredeti jelentése a közügyek intézésének (szó szerinti fordításban államügyek)módja, a párt pedig „rész”-t jelent (mindkettő görög szóból származik). Ezekben a „részek”-ben, pártokban szerveződnek a szakértők és követőik, és nyerik meg, vagy vesztik el a választásokat. A pártok tehát a demokrácia építőkövei, ugyanúgy, mint a családok a társadalomé. Aki a pártokat utálja, a demokráciát utálja.
A politika egyébként igen kemény tudomány, sőt szakma. Több kell hozzá, mint egy „szakértőséghez”, bár nem hátrány, ha a politikusi pályát választó valamely más szakmához is ért. De szakmájának tudósa sose lesz, hiszen idejét másra kell áldoznia. Ha nem társadalomtudományi szakon végzett (jogász, közgazdász stb.), akkor meg kell ismerkednie ezek alapfogalmaival. Ezen kívül kell hozzá napi 24 órás készenlét, emberismeret, empatikus készség, debattőri képesség stb. Biztos vagyok abban, hogy a Párt soraiban is sokan hiszik, hogy a lehető legjobb úton járnak, és jót akarnak az országnak, sőt olyan is akadhat köztük, aki nem lopott. A Pártvezetőről már nem hiszem: túlságosan cinikusan használja a legócskább kliséket a parasztvakításhoz, és a vagyona is kizárólag a politikai működéséből származik. (Mindenkori politikusi fizetését nagyságrendekkel meghaladva.)
Normális társadalmakban hol egyik, hol másik felfogás kap lehetőséget, hogy elképzeléseit megvalósítsa, attól függően, hogy mikor, melyik tud több támogatót (szavazót) maga mögé állítani. Hogy el ne szaladjon a hatalomban lévővel a ló, erről fékek és ellensúlyok rendszere gondoskodik: Alkotmánybíróság, Számvevőszék, szabad média és persze a kisebbségben maradt ellenzék. (Ezt számolta fel, illetve igyekszik felszámolni a Párt és kormánya.)
Kedves Előd! Szakértői kormányokat akkor állít fel egy ország, amikor a pártok közül egyik sem jut többséghez, illetve nem talál egy szilárd többséget hozó koalíciós partnerre. Ha például a Párt és a Jobbik 48%-ot szereznének, a demokratikus ellenzék meg 52%-ot. Ez – pláne 200 fős parlamentben – annyit jelent, hogy szinte egyetlen törvényt sem tudna alkotni a többség – néhány ember mindig megvehető az ellenoldalon. Ez a patthelyzet, ilyenkor egyezik meg a két oldal egy szakértői kormány felállításában, amelyiknek a törvényjavaslatait mindkét oldal (de legalább a biztos többsége) elfogadja. Ezen egy ország működőképessége múlhat: költségvetés híján pl. nem lehetne a közszférát finanszírozni – vagyis nem kapnának fizetést az orvosok, tanárok, rendőrök, se krétát az iskolák, se gyógyszert a kórházak stb.
Szóval, ne haragudjon, de a jó szándékát kétségbe nem vonva, igen kártékonynak tartom elképzeléseit.
5:06 du.
Don Ovuz: A kormánypárti Gondolat is jobban teljesít – hazugságok terjesztésben!
Szerintem: Egyáltalán mi értelme van újságoknak, hetilapoknak, magazinoknak, weboldalaknak bármilyen kormány munkáját dícsérni, nap mint nap? Az újságírónak, riporternek és a polgárnak a kötelessége, hogy a kormány munkáját figyelje, kiderítse a hibákat és azt kritizálja, próbálja megváltoztatni. A kormánynak ugyanis kötelessége jó munkát végezni, fölösleges azt nap mint nap említeni, de bűn a rossz munkát hazugsággal hamisítani, jónak tüntetni! Az ilyen szennylapokban írogatókat börtönbe kellene csukni a sok hazugságaik miatt, hiszen azt foglalkozásból, pénzért teszik!
12:44 du.
gybognarjr
2013 november 18
5:06 du.
Az, hogy nem értünk egyet minden döntéssel, avagy nyitott kérdések vannak, az természetes. A média dolga feltenni a kérdéseket, vagy foglalkozni azokkal a kérdésekkel, ami foglalkoztatja a lakosságot. Ezek ritkán esnek egybe a hivatalos kormánypolitikával.
Viszont vannak fizetett reklámok, úgy tűnik reklám lapok is. Nekem ez az egy látogatás elegendő volt. Kicsit megfeküdte a gyomromat, és nincs itthon szódabikarbóna. Marad az, hogy többet nem megyek a linkre. 🙂
1:34 du.
Nem csak a Gondolat weblap feküdheti meg egyesek gyomrát, de a Magyar Nemzet és Magyar Hírlap is, az Echo TV, az MTV és a többi lakájmédia. Ezeket sem lehet elintézni szódabikarbónával. Egyébként a hirdetés az más kategória, én a média kötelességéről írtam, amit Magyarországon egyáltalán nem ismeri nagyon sok bérenc újságíró, riporter. Néhány ilyen kötelesség amiket nem ismernek pl., hogy nem szabad hazudni, csalni, félrevezetni.
Egyébként, szerintem Magyarországon az emberek tetemes részének van egy tőlünk eltérő értékrendszere, amivel nálunk átlagosan kevesebben büszkélkedhetnek. A magyar emberek ugyanis különbséget tesznek „kis hazugság” és „nagy hazugság” között, mintha az első nem volna bűn. A „kis lopás” és a „kis csalás” is elfogadott sokak által, mert csak a „nagy lopás”, „nagy csalás” bűn szerintük, de azokat sem büntetik, csak ritkán (Zuschlág az egyetlen idáig). Amíg a Magyar közmondás szerint; Kicsire nem adunk, a nagy meg nem számít.” addig a mi közmondásunk szerint „You can’t be a little pregnant.” Azaz, „Nem lehetsz (csak) kicsit terhes.” Ez elég jól összefoglalja az általános értékrendszeri különbséget.
2:23 du.
gybognarjr
2013 november 19
1:34 du.
Egyetértek. Azonos a véleményem.
12:06 du.
http://www.storyonline/hirek/gyurcsany/44769/#a3 hulyezik otthon IS