A Kanadai Magyarságtudományi Társaság konferenciája Ottawában
Egy Holokauszt-túlélő előadásától egészen a Kanada és Magyarország közti diplomáciai kapcsolatok ötvenéves évfordulójáig–ennyire sokszínű témákról szól idén a Kanadai Magyarságtudományi Társaság konferenciája (Hungarian Studies Association of Canada), melyre 2015. május 30 és június 1 között kerül sor az Ottawai Egyetemen. A konferencia első napján a kanadai Külügyminisztérium részéről Greg Donaghy történész és Agnes Pust, az európai ügyekért felelős iroda igazgató-helyettese tart panelbeszélgetést a diplomáciai kapcsolatok múltjáról. Magyar félről Sinka László, Magyarország Ottawai Nagykövetségének külgazdasági diplomatája tart előadást a kétoldalú kapcsolatok jelenéről. A panelbeszélgetés után fogadásra kerül sor 2015. május 30-án, este 7 óra 45-perctől az Ottawai Egyetem kampuszán lévő St. Joseph’s Egyházközségben (151 Laurier Avenue East).
Vasárnap, május 31-én, 8 óra 45 perctől folytatjuk a konferenciát a délelőtti és délutáni angol, illetve magyar nyelvű előadásokkal (elsősorban történelmi és irodalmi jellegűek), aztán este 5 órától az Ottawai Egyetem rektora által tartott fogadáson veszünk részt.
2015 június 1-én, reggel 10 óra 45-perctől hallgathatjuk meg Gábori Ibi Holokauszt-túlélő visszaemlékezéseit a magyarországi Vészkorszakról. Gábori Ibi Torontóban él, egy nyugdíjazott könyvtáros, aki ezúttal lányával együtt utazik Ottawába a konferenciára. Különösen örülünk neki, hogy egy kanadai magyar Holokauszt-túlélő oszthatja meg idén tapasztalatait, 70 évvel a koncentrációs táborok felszabadítása után. Gábori Ibi Auschwitzot élte túl. Jövő héten olvashatnak egy beszámolót a KMH-ban Gábori Ibi előadásáról.
Idén szerte Kanadából, az Egyesült Államokból, az Egyesült Királyságból, Magyarországról és Romániából is érkeznek előadók konferenciánkra.
A Kanadai Magyarságtudományi Társaság 1985-ben alakult, azóta évente egyszer szervez konferenciát, mindig a kanadai Congress of the Humanities and the Social Sciences keretein belül és minden évben egy kanadai egyetem kampuszán. Tavaly a Brock Egyetemen, St. Catharines-ban találkoztunk, azt megelőzően pedig Victoria, British Columbiában.
A teljes konferencia programot itt olvashatja: 2015 HSAC program.
A Társaság honlapján pedig további információkat találhat a szervezetről és kiadványáról, a Hungarian Studies Review-ról.
4:27 du.
Köszönet a programért. Az idén nem megyek.
6:06 du.
Halló,
OFF
Szólni kellene Pupunak, hogy a facebookról azért törölték, mert a felvett nevében kétszer szerepelt nagy p, így PuPu. Ezt nem hagyta annyiban a rendszer és kidobta.
Nem kell másra gondolnia, csupán ez az egyetlen oka. Ha Puput ír, máris rendben lesz a profilja.
Köszi a továbbítást,
üdv.
1:31 de.
utas: köszönjük, de Fényes Istvánnak van saját blogja és a face-n történő közlései másodlagosak. Érdekes módon blogja PuPu fejcímmel jelenik meg, ám a keresők nem jól viselik a nagybetűket. Még valami? Mellesleg kíváncsi lennék, honnan tudja, miért törölték?