Egyszerű gondolatok, pálinka nélkül szabadon
Mottó: esetenként a józanság a háborodottság biztos jele.
Egyszerű. 2×2. Nem? Bár a 2X2 néha 5, vagy akár harminc kettő. Az embernek is harminckettő foga van, vagy volt. Mégis egyszerű. Egyszerű, mint a három dimenzió: jobbra-balra, fel-le, előre-hátra. Egyszerű. Nem? Akár a kétszer kettő, ami néha öt.
Egyszerű mint a három dimenzió, vagy a négy. Idővel (megspékelve) a három már négy, vagy tizenkettő, de adatbázisod n dimenziós mátrixa akár végtelen, vagy legfeljebb végtelen -1 dimenziós. Mekkora szám a végtelen -1? Óriási.
Egyszerű mint az atom. Atommag és körülötte keringő elektron(ok), amit Bohr kitalált és egy Mengyelejev nevű alaposan összekevert. Aztán egy jel, ami fénysebesség felett érkezik. Vagy mégsem. Jel? Hullám vagy részecske. Elektron. Ha nem vizsgáljuk részecske, ha vizsgáljuk hullám. Atommag, részecske, bozon, mit bozon: bozonok, hadronok, meg izék, meg fekete lyuk, olyan lyuk, ami nem lyuk. Tudlyuk (sic). Ősz. Madaras kert. Zöld harkály, rigó, cinke, szajkó, erdei pinty, csuszka. Madáreső eső után. Vagy esőszünetben.
Egyszerű, mint az ősrobbanás, a táguló világegyetem vagy a fénysebesség, amit nem lép át semmi,csak a gondolat. Nem kell 8 és fél év míg a Szíriuszra gondolok. Pikk és pakk. Itt van. Tágul a világegyetem, ha a tágulás sebessége állandó, akkor a távolodó távoli részek egymáshoz viszonyított sebessége egyre nagyobb, amikor közel a fénysebesség leáll a tágulás, vagy leáll az idő.
Egyszerű. Egyszerűen isteni. Megáll az idő. Nirvána. Isten időtlen. A teremtő (Isten), a teremtés előtt is létezett, akkor, amikor még nem volt tér és idő. Isten nekünk teremtette a teret és az időt, minket meg egymásnak, meg másnak is. Szőkének, barnának, kopasznak. Tudlyuk(sic). Időgép.
Egyszerű, akár az időutazás. Féreglyuk és ott vagyunk. Vagy itt. Vagy valahol. Mert görbült a tér, és a görbült térben a végtelen is mellettünk van. Vagy lehet. Nem látjuk. Tudlyuk(sic). Az egyszerűség rend. Az egyszerűség nem ott van, ahol keressük, hanem ahol megtaláljuk. A síkba helyezett (komplex) számok közül a (xn+1:= (xn)2+c) végtelent tagadók halmazában. Vagy másutt.
Egyszerű. Nem? Tudlyuk (sic). „Isten egyszerűsége az egyetlen abszolút értelemben vett egyszerűség.” Számunkra az egyszerűség vágy. Az egyszerűség isteni vágy. Az egyszerűség vágy Isten után. Az egyszerűség erény. Buddha, Jézus nagyszerűen egyszerű. Tudlyuk (sic).
Szukits Rezső
5:42 du.
Jo cikk .. de be-palinkazva..jobb is lehetett volna buek
12:43 du.
joshua
2025 január 3
5:42 du.
Neked is B.U.É.K 🙂
12:49 du.
Rezső, ez minden pénzt megér, köszönöm, megcsináltad a napomat
megjegyzésem: mindeszt a kacifántot a furfangos ember találta ki, a
világ meg köszöni szépen jól van,
kár volt istent teremteni az is ojan, mint
a „tud lyuk”: törököt fogtam nem ereszt,
persze arra bizonyosan jó, hogy sok mindent rá lehet fogni, bár
a klímaterroristák még csak eszt nem próbálták ki, mert akkó’ nem lenne ki és mi ellen harcolni, a CO2 meg hasát fogva röhög, mondván: próbáljatok nélkülem létezni!?
és? ha én több pálinkával bennem mekkérdezem a fényt hogy kanyarban szédül e?
és persze a: ∞-1 ahhoz már Hubit Kőbányaival kell keverni, de ojan jól hangzik,
és akkor fraktálok a képeden;
meg a csippek amik most már a nagyhatalmak egymás bosszantására egyre többet tudnak,
meg az elektronyos rollerek
egészségben teljes békés és vidám mókával teli jövőt és jelent kívánok a szerzőnek és mindenki másnak aki eszt elolvassa
3:40 du.
Geyza….jobb evet mint TAVALY BUEK tudsz valamit Ille Istvanrol ?
11:06 du.
Biztos, hogy pálinka nem játszott itt szerepet? Vagy a ‘pálinka’ csak elterelés más alkoholos italokról, például a pezsgőről…